Ongósok adventkor Bécsben

Ausztria Bécs

Ott-tartózkodás ideje: 2011. dec. 03.  - 2011. dec. 03. (1 nap)

2 hozzászólás I 2 359 látogató olvasta. Rögzítve: 2011. dec. 08. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója
Még mire jó az ongo, tudjátok? Barátkozni! Így történt a mi esetünkben is, Évikével, azaz: mikeve, ongo felhasználóval. Jó néhány levélváltás után egy találkozást is megszerveztünk. Mivel mindketten Budapesten élünk, könnyű volt összehozni a Városligetben egy kis pikniket. Aztán már szinte naponta beszélgettünk telefonon, írogattunk egymásnak, színházi programon is voltunk együtt, s a Vörösmarty téri adventet is végigsétáltuk. Most pedig elhatároztuk, hogy elmegyünk a bécsi adventi kirakodó vásárba is. Csatlakozott hozzánk még 2 barátnő, s így a kis csapat felpattant az emeletes buszra, s a lovak közé csaptunk. Irány Bécs, a híres császárváros, mutasd, meg mid van. Nagy várakozással voltunk, hiszen annyi jót és szépet regélnek erről az adventi vásárról. Hangulatunk kiváló volt, pedig nem is dobtunk be semmiféle kedvcsináló itókát. Nekünk anélkül is megy a vidámság, hisz nincs okunk panaszra. Kicsit későn értünk Bécsbe, előtte még egy csoki vásárra is beneveztünk, felpakoltunk minden féle finomsággal. Bécsben a Mária Terézia téren, mindjárt átadhattuk magunkat az adventi hangulatnak. Volt itt is minden kirakodva, a szép lámpásoktól kezdve, a gyertyákig, díszekig, minden, ami a karácsonyi ünnepet emeli. No, és a sok finomság, a kolbászok, sütik, a puncs. Hiába kacsingattak ránk, mi nem hagytuk magunkat elcsábítani! Majd később, határozott így a csapatunk, s mentünk tovább egy kis városnézésre. Először az Operánál nézelődtünk, végigsétáltunk a Kartnerstrassen, majd a Stephansdomnál bekanyarodtunk a Figlmüller étteremhez. Reméltük, hogy ehetünk egy szép szelet rántott húst, olyat, ami lelóg a tányérról. Hát, nem sikerült, kint állt a hosszú sor, így mi idő hiányában, most továbbmentünk, nem vártuk ki azt, hogy bekerüljünk. Majd legközelebb, döntöttünk egyöntetűen. Mivel azonban hangosan korgott mindannyiunk gyomra, muszáj volt egy kis ebéd után nézni. Nem is kellett sokáig várni, egy pavilonhoz értünk, ahol a bratwurtsokat, hot dogokat árulták. Gyönyörűek voltak, nagyok és illatosak. Nem részletezem, de jól bekajáltunk, s 3 Eurót fizettünk. Jó nagy kört tettünk még Bécsben, gyönyörködtünk a kirakatokban, a feldíszített utcákban, s bizony már szürkülni kezdett, mire a Rathaus elé értünk. No, de így is meg volt a hangulata annak a karácsonyi vásárnak! Kis vonat füttyögetett, hogy a sok nézelődőt el ne üsse. Szépen feldíszített házikókban kínálták itt is a karácsonyi kellékeket, s térképen igazodhattunk el a sokadalomban. Próbáltunk mi is itt-ott megállni, nézelődni, de a tömeg sodort tovább. Olyan sok magyar volt, hogy csak az ő hangjukat hallhattuk. Elvétve volt egy német, vagy angol szó. Egy puncsos házikónál aztán lecövekeltünk, s végre megvehettük a várva várt illatos, zöld bögrés itókánkat. Átjárta testünket-lelkünket ez a finom nedű, ezért érdemes volt jönni! Lassacskán kortyolgattuk a puncsunkat, s közben még jobb kedvünk lett. (Nem mintha eddig szomorkodtunk volna). Körbementünk még a házikók között, s vettünk egy kis vásárfiát az itthon maradt szeretteinknek, s egy gyönyörű fánkkal is megleptük magunkat. Elérkezett a búcsú ideje, sötét is volt már teljesen, s indulni kellett vissza a kiindulási pontunkhoz, a buszhoz. Gyönyörködhettünk még egy kicsit a lampionokkal feldíszített fákban, sőt még a kis piros Mikulás villamos is elrobogott mellettünk. Hazafele a buszban ülve, a szép dekorációkat is megcsodálhattuk, amivel a házakat kivilágították. Így ért véget az ongós kirándulásunk Bécsben, jó hangulatban, szép emlékeket gyűjtve.
iadanyne kapcsolódó élménybeszámolói:
iadanyne - 2011.12.16. 08:04

Csatlakozom az előttem szóló Évikéhez, én is köszönöm, s ápolni fogom ezt az ongo-s barátságot!

Mikeve - 2011.12.15. 20:53

Bizony, ez így van, egy nagyon jó barátot találtam személyedben és remélem ez az utazás még csak a kezdet volt. Köszönjük ongó!!!