Lengyelország, Zakopane, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, SzG

Lengyelország Zakopane

Ott-tartózkodás ideje: 2011. aug. 01.  - 2011. aug. 04. (3 nap)

0 hozzászólás I 1 804 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. máj. 01. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Lengyelország zakopane templom

Korábban azt írtam, hogy Zakopánéban nem sok látnivaló van (bár egyébként egy nagyon kellemes hely. Ez így igaz, de azért Zakopánéban is van néhány látnivaló, elsősorban a templomépítés területén. Ezek közül az egyik a Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej a Koscieliska úton (ez a nyugat felé menő főut, a kegyhely eltéveszthetetlen). A templomot 1987 és 1992 között építették. II. János Pál pápa az építkezést 1987 június 7-én áldotta meg, ezt megelőzően 6-án tartott misét az ún. szabadtéri pápai kápolnában. Maga a templom azért tetszett nekünk, mivel nem egy túlzsúfolt barokk templom benyomását kelti, hanem a sima nagy fehér felületek jó alapot biztosítanak a méltán világhírű lengyel fafaragásoknak, egyáltalán nincs zsúfolt hatása.
A területen látható II. János Pál pápa jelmondata is: Totus Tuus (Egészen a Tiéd).
A templomegyüttes mögött egy szabadtéri kápolna is található egy szép fenyves közepén, a díszítését alkotó fafaragványok szerintem elég profának.