Alföldi kéktúra 4. nap

Magyarország

Ott-tartózkodás ideje: 2012. jún. 29.  - 2012. jún. 29. (1 nap)

0 hozzászólás I 810 látogató olvasta. Rögzítve: 2016. nov. 09. küldd el ismerősödnek
Újabb Alföldi túra naphoz érkeztem. Ma Tiszavasváriból indultam, a reggeli vonattal utaztam Halápig. Már Tiszavasváriban majdnem lekéstem a vonatot, rossz oldalról közelítettem meg az állomást, meg 10 perccel későbbi indulásra emlékeztem. De némi futással a síneken át meglett.

Ma igazán nagyot vállaltam, csak kéktúra nyomvonal közel 90 km, kíváncsi vagyok megtudom-e csinálni. A csárdától neki is fogtam a túrának. Folytatódok a homokos út, miután tegnap este nagy eső volt erre felé nem volt igazán jó. De azért lehetett haladni így is. A Fancsika víztározók mellett haladtam, ez bontotta kissé az alföldi egysíkúságot. Volt egy rész ahol a nyomvonalat elkerültem, mert akkora bozót volt rajta. Első pecsétemet Bánkon szereztem be a postán, kicsit furcsán is néztek rám a postás nénik. Egy ideig egészen jól tudtam kerülgetni a pocsolyákat, de aztán eljött az idő mikor át kellett gázolni rajta. Két helyen olyan mély volt hogy cipő is merült :)Igazán a hajtásnak nem tetszett ez vizes homok, mert a lánc egyre hangosabban kérte volna az olajat, ami nem volt nálam. Ahogy tekerek, 4 kutya ugatása törte meg az egyhangúságot. Igazi probléma az volt, hogy szabadon voltak, és kettő belőlük indult is felém. Nem volt mese kiálltam a nyeregből és indult a sprint, pár száz méteren jöttek utánam, de aztán csak feladták a küzdelmet. Ebben a nagy homokos talajban engem is megizzasztott ez kis üldözéses verseny. Valahogy ezen a részen is letekertem a kéktúra nyomvonaláról, próbáltam belőni merre kellene haladni, de csak akkor ébredtem rá, hogy ez nem jött össze, mikor egy ismerős kereszteződésbe értem. Itt bizony ma már jártam. Sikerült megint egy jó pár km-s körrel megfejelni a mai napot. A legrosszabb az volt, hogy ismét a kutyák felé kellene menni, de ezt inkább kihagytam, egy másik közeli utat választottam. De bizony hiába az Alföld, csak nem könnyű visszatalálni a helyes útra. Így megesett velem, hogy hamarabb voltam Létavértesen mint Kepecs-tagnál. A boltban vásároltam némi kaját, meg hideg üdítőt, ami új erőt adott. Ha már itt vagyok a pecsétet is beszereztem. Még Létavértes előtt egy pásztortól kaptam útbaigazítást, hogyan jutok el Kepecs-tagra. Ennek megfelelően el is jutottam oda, ahol végre újra a helyes úton járok. Itt időben már igazán rosszul álltam, valószínű rövidítenem kell majd a nap végén. Mai napon a pecsétekkel volt gondom, vagy nehezen vagy nem is tudtam beszerezni. Kepecs-tagnál mondták már nincs itt a pecsét. Aztán Álmosdon sem sikerült. Első esetben jártam úgy , hogy fotóval kell majd bizonyítanom, és mindjárt két helyen is. Kepecs-tagnál állattartás folyik, volt itt minden ami csak kellhet. Még fotót csináltam egy röfi jött hozzám barátkozni, de mivel szorított az idő sajnos nem sokra ment velem. Álmosdig még folytattam utam a homokban, de itt véget ért a terep. Innen már szinte végig aszfalton vezet a túra. Még Álmosd előtt újabb kutya vett üldözőbe, amit újabb sprinttel kerültem el. Viszont rájöttem egy hatásos módszerre, mikor már elég közel volt egy jó nagyot ráüvöltöttem. Ettől megtorpant picit, én meg addig behozhatatlan előnyre tettem szert. Az aszfalton tekerés sokat könnyített mai túrámon. Már nap közben is nézegettem, hogy utolsó 10 km-t kell kihagynom ami szintén terep, úgy még elérem a vonatot. De aztán az aszfalton olyan szépen kezdtek fogyni a kilométerek, hogy megmertem kockáztatni az utolsó 10 km-t is. Cserekertnél pecsét és újra terep, napraforgó és kukorica földek között tekertem, szinte már érintve a román határt. Napi csúszkálásomnak az lett a vége, hogy összejött túrám első perece. Úgy kicsúszott alólam a hátulja, hogy már csak vettem észre seggelek a földre. Hátsó gumikat időszerű lenne cserélni, ez már ebből is látszik. Utolsó 2-3 km-t azért megszenvedtem egy gáton, ahol alig volt némi út, helyette majd méteres fő és mindenféle növény. Pocsajon maradt annyi időm, hogy egy kútnál a bicajt és magamat is rendbe tegyem kicsit, mert a pocsolyák azért rendes nyomot hagytak. Vonatot időben elértem, még volt is 15 percem az állomáson. Vissza vonatoztam Tiszavasváriba. Bizony 22 óra is elmúlt mire leszálltam a vonatról.

Mai kéktúrám 88,2 km volt, teljes tekerésem viszont 132 km. Ez volt eddigi leghosszabb kéktúrám. Eddig megtettem az Alföldi kéktúra 31,1 %-t (262,7 km), a teljes kéktúrából 30,4 %-t (770,8 km) teljesítettem.
rallymax kapcsolódó élménybeszámolói: