Jobb, mint gondolnád

Ciprus Ayia Napa Pierre Anne Beach Hotel

Ott-tartózkodás ideje: 2011. júl. 22.  - 2012. júl. 19. (363 nap)

0 hozzászólás I 1 964 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. júl. 30. küldd el ismerősödnek
avatar laber Beszámolója

Cimkék: Ayia Napa  Ciprus  Pierre Anne hotekl

laber értékelése:

3.4

3.4

Pierre Anne Beach Hotel Ciprus

Félve választottam ezt a hotelt, jobb híján.

Okok:
1: Korábban színvonalas egyiptomi és török all-inklusive animációs hoteleket igyekeztünk választani, de ezekről most le kellett mondanunk (egyéves babát nem akartunk túl egzotikus helyre vinni), és az utazási iroda, amelyikkel már jóval korábban leszerződtünk, de az utazásunk akkor meghiúsult (szintén a baba miatt), igazából csak Ciprusban volt otthon, hát most belevágtunk.
2: A 3* és a félpanzió nekem kevésnek tűnt, de állítólag a legtöbb magyar ide jön. Ez igaz volt, így jó kis csapat jött össze.
3: Az interneten elég sok rosszalló írás volt a hotelről: rossz és unalmas kaja, piszkos szobák, koszos medence, vacak tengerpart, igénytelen hely és vendégkör. Ez mind nem igaz. Bár azt láttam, hogy 10-ből 1 magyar elégedetlenebb volt, de ezt főleg a saját hozzáállásuknak és felkészületlenségüknek köszönhették.

Ezért hát meg kell védenem a Pierre Anne hotelt.

Először is a kaja egyáltalán nem rossz vagy unalmas. Egy alig 100 szobás hoteltől senki sem várhat 20 féle ételt, frissen sülteket és tortát. A vacsorák valóban csak 2-3 féle meleg ételsorból álltak, ami 3-4 naponta rotálódott, azaz egyes ételfélék vissza-vissszatértek, de soha nem egyszerre. Viszont ennyiből egy átlag család egy hét alatt bőven tud választani, elég változatosan. Volt, ami nekem sem jött be, de a döntő többség nagyon is rendben volt. Az viszont igaz, hogy majd minden étel íztelen volt, gondolom direkt, olyan angolosan. Ezért van az asztalon a só, a bors és az olívaolaj, amikkel minden ételt minden vendég a saját ízlése szerint ízesíthetett. A legtöbben nem tették meg, csak morogtak. Én pazar ízeket varázsoltam belőlük, főleg az első esti halból, ami sajnos nem tért vissza a hét folyamán. Ami a desszerteket illeti, nem vagyok édesszájú, de az egyik nap azt a csokis dolgot nagyon eltalálták. A reggelinél tényleg hiányzott a joghurt, a többféle gabonapehely, meg a croassant, de ez Ciprus, nem Párizs. Igaz, az angol gyarmatosítás nem maradt nyomtalanul, az angol bőséges reggeli minden kelléke ott volt, kisebb napi cserékkel, és én imádom a tojást, bár friss rántottára ne számítson senki. A hidegrészleg minden nap ugyan az, mint minden hotelben a világon, de a sonka és a sajt is nagyon finom volt. Sajnos gyümölcsből csak a ronda, formátlan görög narancs volt, de ilyen jó ízűt rég ettem. A kiszolgálás nem nagy szám, mert kevesen vannak és kicsi a hotel, de a 90 % nem is igényelte. A vendégek többsége a spórolós, de korrekt fajtából került ki, aki a félpanziót választották a családonkénti 60-80 eurós éttermi vacsora helyett, és nem akartak naponta 10-15 eurót emellé elkölteni italra. Én kifejezetten örültem, hogy nem kérdezték meg minden este, mit kérek a vacsorához inni, mint más rámenősebb országokban, hotelekben. Csak egy dolog zavart végig, a nyitva tartás. Reggeli 7-9.30, ami kicsit korai zárás nyaraláskor (ha 10-kor kelnék), míg a vacsi 19-21-ig, ami viszont késői egy félpanziónál. Nem csoda, hogy 9.15-kor és este 7.00-kor hatalmas és éhes tömegek voltak. Ezen kívül lazaság, csend, és a teljes választék minden nap zárásig kitartott, mindez tengerparti kilátással.

Apropó, kilátás. A hotel csúcs helyen van, tényleg csak pár lépésre a tengertől, a szobák 90 %-a tengerre néző (nem érdemes előre kérni). 3 épület, 3 emeletesek. Az első főépület 20 éves is lehet, a szobák fele a tengerre, fele hátrafelé néz. A második kb. 10 éves, jobb minőségű, főleg medencére néző, féloldalasan a tengerre, de van pár tengeri szobájuk is, bár itt sok a karbantartási probléma, mindössze egy karbantartóval. A harmadik, szerényebb de korrekt épület 20 méter a medencétől, tavalyi, még nincs is befejezve igazán pl. a teraszvilágítás, járdaburkolatok. De minden szobája a tengerre néz, a földszintiekből 1 perc séta a part, mintha a kertem végében lenne! Még soha nem voltam ennyire tengerparti szálláson. És ezt még nem minden. A parton végigfut egy napelemes kandeláberekkel kivilágított sétány, 3-4 km hosszan, ezen 5 perc a kikötő és a városközpont. Sajnos a hotel környezete kissé rendezetlen, bár egész nap locsolják a füvet, de hiányoznak a pálmafák, a szép épített környezet és az elegáns környék. Egész pontosan balra az étterem mögött elhanyagolt tökföld, jobbra meg kopár üres telkek. A hotel mögött a vidámpark, nem hangos, de nagyon hangulatos minden este. Onnan 1 perc a korzó, ami felvezet a kis várhoz, éttermeken, ajándék boltokon, diszkókon, bárokon, fagyizókon keresztül. Italdiszkont a sarkon, víz 30 cent (1,5 l), sör 60 cent (0,5l)! Érdemes hűtőt bérelni napi 4 euróért. A híres Nissi beach 2 km a parti sétányon (30 perc), de a helyi busz, ami a hotel előtt áll meg 5 perc alatt odavisz 1 euróért.

Mert a hotel saját kis öble tényleg nem nagy szám. Kicsit sziklás, kicsit homokos, bár aranyos, és legalább nincs tömeg. Nekem bejött, mert felkészültem és vittem tengeri cipőt, de a többség átment máshová. A városi hosszú homokos strand a kikötő másik oldalán engem az olasz napernyőerdőre emlékeztetett, ebből nem kérek. A messzebbi Nissi beach sokkal jobb, bár tele volt zöld algával, de nagyon. Ez a part szép és népszerű (túlzottan is), de ilyen ronda algatelepet még nem láttam, és az árak is duplák a menő hely miatt. Az odavezető úton (jobbra indulva) van még 3 kisebb öböl 15-20 percre gyalog, ebből az utolsó, a Sandy Bay nagyon helyes. Lehet távolabb is menni, busszal a Fügefaöblöt ajánlották, és dicsérték, akik voltak ott.

Azért busszal, mert a kocsi bérlés nem nagyon ajánlott. Nem érdemes megkockáztatni a baloldali közlekedést a jobbkormányos autóval, balra kisívű, jobbra nagy ívű kanyarodással, balra tartssal, de jobb kéz szabállyal. Állítólag sok a baleset, főleg a vagány turisták körében.

Ha csak a hotel medencéjénél akarunk pihenni, nem kell zsúfoltságra számítani, ahol a szomszéd a szánkban fekszik, mert a napágyak viszonylag lazán vannak, és foglalni is elég amikor reggelizni megyünk. A bárból halk zene szól, a nyugalmat csak néhány tinicsapat zavarja időnként. A medence nem túl mély, max 90 cm (van 20 cm-es babarésze is), kissé érdes az alja, és délre már 30 fok feletti. Ha hűvösebbre vágyunk, akkor az alagsori fedett medencében frissülhetünk fel, ami – a prospektusokban írtaktól eltérően – nyitva van főszezonban is (de a konditerem nem működik, direkt leszereltek mindent biztonsági okokból). Nekem nagyon jól esett a 28 fokos víz a 40 fokos hőségben és 80 %-os páratartalomban. Napimádóknak érdemes tudni, hogy az ég itt gyakran felhős, amik folyamatosan szertefoszlottak majd újra összeálltak a nagy szélben és párolgó hőségben.

Esti szórakozás a hotelben gyakorlatilag nincs, a hangulatos bár tök üres minden este, mert ennyi pénzért inkább a központba járnak inni az emberek, vagy a bérelt hűtőjükből fogyasztják a diszkont piát. A hotel végében (épp a mi szobán falával határosan) most nyílt egy szabadtéri esküvői rendezvényhelyszín, mi 2 bulit láttunk, egy unalmas csendes de nagyon szép vacsorát, és egy angol esküvőt, ami 1-ig dübörgött a falunkon. Cserébe az örömapa meghívott egy italra. A Blue Village skandináv hotelkomplexumban, ami 15 perc séta a parton jobbra, minden este van élő zenés animáció (sőt napközben is), csak a pia kerül kicsit sokba, ha leülünk. A szobánk LCD tvjét be sem kapcsoltuk, (állítólag van M1 és Duna), inkább korzóztunk és vidámparkoztunk. A legtöbb játék nem is volt túl drága, átlagosan 2 euro, bár a 2 legextrémebb és legnépszerűbb 8 illetve 25 volt.

Összeségében:
Középkategóriás hotel (jónéhány 4-5*-os egyiptominál jobb), méretének megfelelő étel választékkal, helyi ízvilággal, elég vegyes, de kultúrált vendégkörrel (fiatalabb és idősebb párokkal, magyar családokkal, és főleg oroszok tinikkel csapatokban). Mindez nagyon jó helyen, csodás kilátással, jó ár-érték aránnyal.
laber kapcsolódó élménybeszámolói: