Belvárosi séta Brüsszelben

Belgium Brüsszel

Ott-tartózkodás ideje: 2012. ápr. 30.  - 2012. ápr. 30. (1 nap)

0 hozzászólás I 5 411 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. aug. 25. küldd el ismerősödnek
avatar Mikeve Beszámolója

Cimkék: brüsszel grand_place manneken_pis

Elérkezett Belgiumi látogatásunk utolsó napja. Már az este megbeszéltük, hogy a barátnőm kikísér minket a vonatállomásra, mert sajnos nekik nem volt szünet a hétfő, így nem tudtak már aznap velünk jönni. Nem számítottam rá, hogy egyedül kell boldogulnom Brüsszelben (így nem is készültem rá), és térképet sem vittem, így egy kicsit megijedtem, de sebaj! Újratervezés és minden oké volt. A barátnőm keresett egy kis papírtérképet, leültem a net elé és gyorsan és memorizáltam, hogy mi hol van. La Hulpe-ba szálltunk fel. A vonat kb. 45 perc alatt ért a végállomásra, érintve az Európai Unio épületeinek területét, de nem szálltunk le, mert sajnos erre már nem volt időnk. A csomagokat beadtuk a megőrzőbe, majd megkerestük a buszt, ami kivisz majd a reptérre. Mikor mindez megvolt, nyakunkba vettük a várost. Villamossal akartunk menni, de sehol nem találtuk a megállóját, így elindultunk gyalog. Nem is volt messze, így visszafelé is így jöttünk, legalább megspóroltunk 4 jegyet. A Maneken Pis-t is hátulról közelítettük meg. Természetesen rengetegen álltak a kis szobor előtt, aki most épp egy katonai egyenruhába feszített. Aztán már csak egy köpés volt a Grand Place, menni kellett az árral, nem is kellett térkép hozzá. Azért útközben megálltunk egy goffrisnál, mert olyan gusztusos formákba kínálták és annyian ették, hogy nem lehetett kihagyni. Jó borsos az ára, és minél jobban cifrázza az ember (gyümölcs, öntet, hab… stb) annál drágább. Mi egy sima csokissal beértük, ketten Gergő fiammal osztoztunk rajta. Mielőtt még kiértünk volna a térre, egy csodás szoborba botlottunk, az Everard’t Serclaes nevezetű fekvő személyre, aki körül az a legenda járja, hogyha megérinted a karját, az szerencsét hoz. Simogatták is folyamatosan, szép csillogó tiszta volt. Kiérve a térre ámulatba estem, azt sem tudtam hová nézzek. Gyönyörű épületek körbe-körbe, csodás csipkés oromzatok, égbe törő tornyok. A belga építész remekei sorakoztak. Ott volt például a Hotel de Ville a 96 méter magas égbeszökő tornyával, ami nevével ellentétbe nem hotel, hanem közfunkciót ellátó épület, vagyis a városháza. Vagy az egymásba épült, alacsonyabb-magasabb céhházak, amik alatt kávézók bújnak ma már meg. És itt van az az épület, a Maison du Roi, ahol a pisilő kisfiú mintegy 400 ruháját tárolják. Szép kis gardrobja van a gyereknek.  A Le Pigeon-t épp tatarozták, ahol Victor Hugo lakott. Szóval megannyi mesés épület, nem tudsz úgy fordulni, hogy ne láss valami csodát. Miután kigyönyörködtük magunkat – legalábbis kis időre – továbbsétáltunk, megkeresni a Manneken Pis párját a Jeanneken Pis-t. Ez nem annyira híres, sőt, nem is igen jelzi az utat tábla hozzá, de szerencsére itt az ongón megismert barátnőm, Iadanyne kiokított (és itt is had köszönjem meg neki , puszi Icukám), hogy merre menjünk, így az ő útmutatása alapján meg is találtuk. De előtte végigsétáltunk az üveges árkádsoron, majd az ízek utcáján. Innen nyílik az a kis zsákutca, amelynek végén pisil a kislány. Visszafelé egy másik utcán mentünk a térre, majd ismét megálltunk egyet szusszanni és magunkba szívni a látványt az érzést, az egész milliőt, hogy aztán lassan elinduljunk a vonatállomás felé és hazajöjjünk. Persze a csoki, cukorkaboltok és ajándékboltok itt is sorakoztak, azért még egy utolsó emlékgyűjtő körútra elmentünk. A csomagfelvétel után irány a busz, ahová bizony rengeteg ember szándékozott fölszállni, meg is ijedtem, hogy nem férünk föl, de végül mégis jutott hely, így elindultunk Charleroi-ra, ami kb. 40 perc. Ez egy viszonylag pici reptér, a gépek szinte az orrunk előtt szálltak fel és le, így legalább nem unatkoztunk a várakozás alatt. Hamar hazaértük és szumma szummárum fantasztikus emlékekkel tértünk meg, amelyet nagyon köszönök Athéne barátnőmnek. Remélem lesz még folytatás, hisz csodálatos ország Belgium, van még mit megnézni.
Mikeve kapcsolódó élménybeszámolói: