Bali I rész - Amed

Indonézia Bali

Ott-tartózkodás ideje: 2011. szept. 12.  - 2011. szept. 24. (12 nap)

1 hozzászólás I 2 446 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. aug. 29. küldd el ismerősödnek
avatar Rita78 Beszámolója
A pihenést Amed-ben kezdtük, 6 nap a Hidden Paradise-ban - A szállás nagyon jó, csak ajánlani tudjuk bárkinek, ráadusul mi a legjobb helyen fekvőt kaptuk :)
Kis bungallók, tökéletes konyha, hihetetlen tisztaság és békesség mindenhol.
Wifi rendben van.

A hotel konyháját külön szeretnénk kiemelni, fantasztikusak az amed-i specialitások, semmi emésztési gonduk nincsen !!!
Itt egy desszertes vacsi kb. 210 ezer rupia.

Innen a Munduk vízesés ill. a Bratan tó valóban nagyon messze van, de egy reggel 8.30 órai indulással este 6-ra vissza lehet érni. Ha nem lett volna rengeteg útfelújítás akkor legalább még 1 órát spórolhattunk volna.

Útba esik a Gitgit vízesés is, ami bár nagyon szép, de viszont szerintem "lehúzás", mert 100 ezer rupia a belépő fejenként + végig árusok vannak, akik horror áron akarnak mindent rádsózni és szerintem kicsit veszít az értékéből.
Ehhez képest a Munduk vízesés igen eldugott helyen van - egy árus sincsen a dzsungelben szerencsére - és a vízesés gyönyörű és teljesen oda tudsz sétálni alá.
A belépő itt csak 5 ezer rupia volt fejenként. És sokkal vadabb a környezete is, mint a Gitgit-nek.

Megvolt Tulamben is 2 nap búvárkodás a hajóroncsnál :)

Voltunk raftingolni is, Tukad Kesimpar kb 1,5 órára van innen, egy 12 km-es szakaszon ereszkedtünk le a csónakkal - nem lehet szavakkal leírni :)
Egy kép készítéséért 40 ezer rupiát kérnek - készpénzt.

Az, hogy itt "vidéken" is mennyi motoros van, az elképesztő, az meg egyszerűen hajmeresztő, hogy 2 felnőtt és 3 gyerek is elfér egy pici robogón :D
Túlélik, az a lényeg. De gyorsan elvetettük az eredeti tervünket, hogy mi itt bérelünk robogót.

Amit tanultunk, hogy itt a szállodán kívül sehol sem lehet kártyával fizetni, tehát volt egy fizetős transferünk egy nagyobb városba, hogy készpénzhez jussunk.
Az ATM-ek most alkalmanként 2 millió rupiát engednek kivenni.

Kicsit fájó szívvel hagytuk ott Amedet, a tökéleteshez hamar hozzá lehet ám szokni, de sebaj, vár bennünket a nyüzsgő Sanur + a kulturális programok hada :)
kotvacsi - 2012.09.04. 13:37

Azsiaban, ez termeszetes hogy minden europait penzeszsaknak neznek, ezert kell alkudni, altalaban a rendes ar 5 szoroset mondjak, aki nem alkuszik annak minden draga,barhova megy azsiaban! De jo a beszamolod!