Lengyelország, Krakkó, a Krakkói Jagelló Egyetem Botanikus Kertj

Lengyelország Krakkó

Ott-tartózkodás ideje: 2012. aug. 07.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 599 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. okt. 03. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Lengyelország Krakkó botanikus kert arborétum

Aki végig követte a beszámolóimat, az látta, hogy ahol egy botanikus kert a látóterünkbe került, azt igyekeztünk megtekinteni, itt sem volt másképp. A nevét azért írtam ki ilyen hosszan lengyelül, mivel ez a neve, így lehet a térképen megtalálni. A belvárostól nincs messze, ha úgy alakul, akkor gyakorlatilag fél óra alatt egy laza sétával el lehet érni. A Mikolaja Kopernika utcából nyílik a bejárata (megjegyzés: Lengyelországban az utcanevek mindig birtokos esetben vannak és nem Kopernikusz utca (röviden, magyarul), hanem Kopernikusz utcája).
Nem a legnagyobb, nem a legszebb botanikus kert amit láttam, de megtekintésre igen alkalmas, a belépőjegy sem horror (6,5 PLZ/2012). Az látszik, hogy egyetemi botanikus kert, elsősorban az oktatást szolgálja. Ami igen fontos és számomra szokatlan volt a lengyelektől, hogy miért pénteken vannak zárva a pálmaházak. Mi ezen fennakadtunk, nem tudtuk azokat megnézni és a jegy sem volt olcsóbb, mintha látogathatóak lettek volna.
Talán ez volt az egyetlen érthetetlen dolog ezen az utazáson (soha ne legyen nagyobb problémám). Miért nem hétfőn vagy kedden?