Ausztria, Fürstenfeld by Night, SzG3

Ausztria Fürstenfeld

Ott-tartózkodás ideje: 2012. okt. 10.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 396 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. okt. 25. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria fürstenfeld éjszakai fotó

Fürstenfeldről most nem fogok sokat írni, az egy másik oldalon már megtörtént. Most kizárólag azért született meg ez a bejegyzés, mert az egyik napon (este) az az ötlet merült fel bennem, hogy Szentgotthárdhoz nincs messze ez a város és amilyen szép volt nappal, valószínűleg ugyanígy szép lehet éjszaka is. Szerencsére ez így is volt, nem csalódtam benn. Persze elsősorban a nevezetesebb, vagy látványosabb helyeket fényképeztem le, szerintem jók lettek a képek.
Néhány tanács éjszakai fényképek készítéséhez (nekem bridge kategóriás gépem van, Canon SX10i)
- sohasem automatán fényképezni (még az éjszakai üzemmód is jobb ennél)
- vagy az idő, vagy a rekesz előválasztást kell alkalmazni
- ekkor ugyanis ki lehet választani a fényforrás fajtáját (ez a színhőmérséklet miatt kell, a display-n azonnal ellenőrizni lehet a jó választást, ez fontos a pontos képvisszaadáshoz).
- én mindig fix 100 ASA-val fényképezek, ekkor az égbolt egyöntetű fekete lesz, sőt az egész kép elkerüli a képzajt (szörnyűek az ilyen képek)
- ilyenkor állványt alkalmazok 10 másodperces önkioldóval (ez azért kell, hogy az exponáláskor a gép ne mozduljon be, mert elkeni a képet)
Ezzel a módszerrel majdnem olyan képet lehet készíteni, mind egy nagy tükörreflexes géppel, igazából csak az első kép beállítása macerás egy kicsit, a többi már jön egymásután.