Magyarország, Szentgotthárd, Máriaújfalu, Hársas tó, SzG3

Magyarország Szentgotthárd

Ott-tartózkodás ideje: 2012. máj. 23.  (1 nap)

0 hozzászólás I 4 779 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. okt. 27. küldd el ismerősödnek

Cimkék: magyarország szentgotthárd őrség hársas tó

Elkezdve a barangolásomat az Őrségben elég érdekes helyekre bukkantam, ezeket kezdem el bemutatni. Rögtön itt van a Hársas tó. Ez kb 3 km-re van Szentgotthárdtól. Máriaújfalu úgy került bekebelezésre, hogy még anno a várossá váláshoz egy megfelelő lakossági létszám kellett, így ha jól számoltam, 4 községet hozzácsatoltak a városhoz a létszám miatt (ma már nem a létszám az elsődleges). Na de vissza a tóhoz: itt mutatkozik meg az, amit mindig is hangoztattam, a gát szónak nem politikai szitokszónak kellene lennie, hanem egy úgy gazdasági, mint esztétikai igényeket (netalántán kulturális, rekreációs igények) kielégítő fogalomnak. A képek alapján megállapítható, hogy szinte álomszerű a környezet, Máriaújfalu meg van védve a máshol igen nagy károkat okozó vízözöntől, kitűnő horgászhely, van itt szabad strand is (kis játszótérrel - bár úgy hallottam, hogy 2011-től nem lehet benne fürödni), jól kiépített turista utak. Mi kell még, hogy az ember jól érezze magát? Mondjuk ismerve az osztrákokat, talán egy jó vendéglő. A tó körbejárható, kitűnően karbantartott sétautak, jól látható turistajelzések.