Ausztria, Heiligenkreuz im Lafnitztal (Rábakeresztúr), szabadtér

Ausztria Heiligenkreuz

Ott-tartózkodás ideje: 2012. jún. 24.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 543 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. nov. 01. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria heiligenkreuz strand szabadtéri

Amikor azt írtam Heiligenkreuzról, hogy itt sok minden nem található, akkor még nem tudtam erről a szabadtéri strandról (ezt leszámítva persze igaz az állítás). Igazából attól lelkesedtem fel, hogy Fürstenfeldben láttam az ottani strandot, itt meg menet közben többször is elmentem egy Freibad felirat mellett. Így az egyik nap, miután ez tényleg csak 1 km-re van a határtól, megnéztem a szabad strandot. Nevével ellentétben nem szabad strand, fizetni kell: egész napra 3 Euro, du 4 után 2 Euro a belépődíj, a szezonbérlet (szeptember közepéig) 32 Euro, nincs 10.000 Ft (ez kb 3 belépő ára a szentgotthárdi wellness-be). A strand kicsi, de pedáns rend van, virágok, kis büfé. A vizet napelemmel fűtik, amit egy sövénysor mögé rejtettek el (ami pont délre néz, micsoda mázli). Ebből a pénzből hogyan tudják ilyen színvonalon fenntartani ezt a strandot?