Magyarország, Alsószölnök, SzG3

Magyarország Alsószölnök

Ott-tartózkodás ideje: 2012. máj. 24.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 501 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. nov. 01. küldd el ismerősödnek

Cimkék: magyarország alsószölnök őrség

Ahogy sorra meglátogatom a Szentgotthárdhoz legközelebb lévő településeket, eljutottam ide is (tehát itt voltam). Itt egy eseményt (az 1664-es szentgotthárdi csata idején a török sereg bal szárnya itt táborozott), ill. két érdekességet találtam (itt is át lehet menni már Ausztriába, ill. a Lápincs nevű részen található egy gát ill. vízi erőmű a Rábán) a községgel kapcsolatban. A Rába az erőmű fölött kb 500 m-re lép be Magyarországra és arról nevezetes, hogy talán az egyetlen folyónk, amelyet nem szabályoztak agyon, viszonylag természetes állapotban leledzik (majd máshol a Rába más - más szakaszait szintén be fogom mutatni). Másrészt az erőmű! Itt működhet, a Dunán nem? Itt is több tanösvény található, pld itt halad el a Rába-menti tanösvény. A Rába Csákánydoroszlóig tartó szakasza kiemelt jelentőségű vizes élőhely. Természetes állapotban megtalálhatóak itt még a láperdők, ligeterdők, láprétek, mocsarak, stb. Visszatérve a faluhoz, ha nem lenne Felsőszölnök (lásd OTT), akkor ez lenne Magyarország legnyugatibb települése.
Ha a már fent említett határátkelőnél érkezünk a községbe, akkor azonnal az Őrségi Nemzeti Park területén találjuk magunkat, mivel az államhatár adja a park határának egy részét.