Magyarország, Sárvár, SzG3

Magyarország Sárvár

Ott-tartózkodás ideje: 2012. aug. 27.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 285 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. nov. 03. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Magyarország sárvár

Szombathely mellett találtam egy másik szépen karbantartott várost, ez Sárvár. Könnyen útba ejthető, Szombathelytől 25, Celldömölktől 18 km-re fekszik. Némi kis kerülővel (mint Én), a 8-as útról is könnyedén elérhető. Célszerű a városközponttól kissé kifelé leparkolni, ekkor nem kell parkolási díjat fizetni. Az egész városon látszik, hogy van pénz (és ezt most jó értelembe véve mondom), és ennek egy jó részét a város kinézetére fordítják. A város központját a Nádasdy kastély uralja (lásd OTT), körülötte egy szép parkkal. A városban több szép templom is található. Nekem egy emléktábla miatt a Szent László templom volt a legszimpatikusabb, mivel egy lengyel-magyar barátságra utaló emléktábla volt elhelyezve rajta (mi meg épp Lengyelországban nyaraltunk az idén (is)). Pici, de igen szépen felújított a városháza is, előtte a szokásos szökőkutas kis (úniós?) parkkal. Érdemes lesétálni a Rába partjára is, mivel itt sincs szabályozva a folyó (bár gátak között van), a gátakon nagyon kellemes sétát lehet tenni. A városban található még a híres Thermál Hotel is, amely összeköttetésben áll a Sárvári Arborétummal (lásd OTT), a vendégei szabadon átsétálhatnak oda.