Magyarország, Budapest, Corvinus Egyetem - Budai Arborétum, SzG3

Magyarország Budapest

Ott-tartózkodás ideje: 2012. júl. 31.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 541 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. nov. 04. küldd el ismerősödnek

Cimkék: magyarország budapest corvinus egyetem botanikus kert arborétum

Budapesten több kisebb arborétum, füvészkert is található, ezek közül egyik a Budai Arborétum. Ezzel az arborétummal a nagyobb közönség virágkiállítások alkalmával szokott találkozni, ezek éves rendszerességgel megismétlődnek, azonban maga a kiállítás és a fabódék ilyenkor eléggé eltakarják magát a bemutató területet.
Maga az arborétum elsősorban bemutató terület, ezzel szolgálva az Egyetem oktatási programját. Ez az elsődleges feladata. A másodlagos: a honosítás. Az újonnan bevezetendő fajokat először itt "próbálják ki", hogy alkalmasak-e magyarországi körülmények között. A harmadik: a hazai dendrológiai szelekciós munka bemutatása. Ez alatt elsősorban a hazánkban nemesített fajok bemutatását kell érteni.
Az arborétumban egy kis tavat és egy kis sziklakertet is lehet találni és van egy nagyon kicsi trópusi háza is.
Mint látható, ez elsősorban szakmai arborétum, de ha valaki erre jár, azért egy rövid időt érdemes rászánni a megtekintésére.

étterem Vegetáriánus ebéd egy steakhouse-ban
A KNRDY az Október 6. utcában az óriás steakek hazája ? most azonban a húsmentes vagy kímélő...
gasztronómia HelloHal - tiszai halbisztró Budapesten
 Amit a magyar konyha képes előállítani csirkéből vagy sertésből, az halból is elkészíthető.  ...