Nyaralás 2005

Olaszország Bibione Smeralda A+B

Ott-tartózkodás ideje: 2005. szept. 15.  - 2005. szept. 18. (3 nap)

6 hozzászólás I 6 102 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. jún. 25. küldd el ismerősödnek
avatar Berri Beszámolója

Cimkék: apartmanház  Bibione  Smeralda

Smeralda A+B értékelése
Berri még nem értékelte!

4.3

Kellemes, tiszta, új állapotú apartmanház. 2 lift működik a házban. Erkély rálátással a tengerre. Mi egy 5 személyesben voltunk. Szeptemberben kedvező az ára. Az autóbejáró sorompóval védett. A Smeralda A-ban kerítéssel is védett az udvar (parkoló). A ház aljában pizzéria működik. Tengerpart azonnal ott van. A 25-ös szektor körül van a parton, ahol van öltöző, tusoló, WC és ernyő bérlési lehetőség is. A kiadó irodánál célszerű megkérdezni, hogy kedvezményes kupont lehet-e nálluk beszerezni, akkor olcsóbb a napernyő. Van olyan iroda, aki ingyen adja a strandi ernyőt. Amúgy szeptemberben már nem figyelik igazán, hogy tényleg van-e jegye az embernek.
CoManch - 2008.07.08. 21:36

Szia Tshuhash! Lignanoban van egy Lidl, www.lidl.it de az árak nem vészesek. A Bibione-i supermercato-k se vészesek. A kenyér azért, ahogy emlékszem 3-4 eur, (ilyen szeletelt toast kenyér már talán 2-ért is van)de az üdítők, vizek annyiba kerülnek, mint itthon. 20 centtől már van 1,5 literes ásványvíz. Igazából mi azért mindig vittünk konzerveket, meg ilyesmi. Üdv.: Berri és CoManch

Tshuhash - 2008.07.07. 18:25

Sziasztok!Jövő héten indulunk Bibionéba. Nagyon eltérő információkat kaptunk az ottani árakról. Valaki tudna infóval szolgálni arról, hogy a helyi szupermarketekben mennyibe kerülnek az alapvető ételek-italok (kenyér, szalámik, sajtok, üdítők, ásványvíz)?Köszönöm a segítséget!Csaba

CoManch - 2008.06.05. 12:28

Szia! Saját sorompóval lezárt parkolója van az apartmanház alatt és körül, ami ingyenes (1 hely/apartman). A sorompóhoz adnak kulcsot. Meg kell keresni a szobaszámnak megfelelő beállót. Háló van kifeszítve, hogy a kocsi se barnuljon le, illetve van ami az épület alatt van :) A város egyéb utcáin parkolásnál arra figyelj, ha egy kék csík van felfestve, (pl. az apartmanház előtt éppen az van) - az fizetős rész a kék!!! általában az olasz városokban így van ez...A strand ingyenes, ám a strandon amerre a szem ellát napernyők vannak telepítve, amelyek keményen fizetősek. 1 ernyő 1 ágy és 1 szék ~6-10 EUR/nap.(szezonfüggő az ár) DE! Kedvezményesen lehet heti bérletet venni egy kuponnal, amit majd az ottani irodánál lehet beszerezni emlékeim szerint. 15-30 EUR/hét asszem. Ha vesztek elég egy szettet venni, kicsit azért "okosak" legyetek, mert a péusz szék drága! Mi is odahúztunk 1-1 cuccost pluszba, nem igazán nézték... Az ernyők előtt van hely egyébként a homokon pléddel, stb. kifeküdni ingyen is. Az éttermekbe amúgy ki van sok helyen téve magyarul is a menü, és a pincérek is olykor tudnak magyarul. Mi 1 pizzát ettünk egy családi 60cm-es átmérős Margaréta 11 EUR-tól indul. Mást nemigen ettünk, mert mi főztünk, gázpalack van, ha üres szólni kell az irodának, s cserélik. Az iroda a via Lemene-be lesz az apartman amúgy a via Ariete-ben van, vagyis nincs messze. Ott kell átvenni a kulcsot, egy adatlapot kitölteni (magyarul is ott vannak a feliratok az űrlapon) kaucióról írnak papírt. Magyarul nem tudtak. Német megy nekik, angol is lehet hogy megy, azt nem próbáltam. A szobában valahol lesz egy széf, ahhoz is adnak kulcsot ingyenes, használjátok!A múltkorihoz: A piac kedden van Bibionéban! Üdv.: Berri és CoManch

gumimaci - 2008.05.27. 22:51

Szia Berri,Köszönöm a kimeritő tájékoztatásod,mindent igyekszünk megnézni és már csak abban reménykedünk hogy jo idő lesz. Az appartamann előtt van ingyenes parkoló? Vagy hol lehet megállni?A strand fizetős vagy hogy müködik?Lesz ott valaki aki tud majd magyarul?Mit érdemes enni?

CoManch - 2008.05.27. 14:37

Szia gumimaci!Az apartman biztos meg fog felelni, Bibione pedig nagyon tuti hely! :DA tenger szinte azonnal ott van. Az 5 fős apartman erkélye az utcára néz, így srégen látszik a tenger is! Az utcán (via Ariete, ha jól emlékszem) felfelé indultok, nem a tenger felé, asszem a 2. sarkon lesz egy supermarket, ahol kedvező áron lehet vásárolni! Látnivalók, maga a főutca, ami szintén 1 saroknyira kezdődik és iszonyat hosszú, a termál fürdő előtt van egy szép szökőkút ez a vége a főutcának. A kilátó nem egy nagy szám, de el lehet oda menni. A Luna park, ami végülis egy egyszerű vidámpark, egyenként fizetéses. Mellette lévő téren szokott lenni a piac, asszem csütörtökönként? Lignano-ba érdemes átmenni, ott van egy vizipark, meg aquarium, bár én ezt nem néztem meg, de rá kell keresni, meg hogy szeptember nyitva van-e még. Lignanoban s a kikötő is szép, szebb, mint Bibionéba. A másik jó dolog a Jolly Roger kalózhajó, ami a strandon szokott kikötni, több helyről több időszakban indul, mi szeptember elején még elkaptuk, de csak akkor megy ha jó az idő, poénos játékok, pezsgő, fotózkodás a program a hajózás során. Érdemes esetleg Velencébe elmenni, ha nem voltatok még, ide úgy érdemes, hogy elmentek Punta Sabbioni-be, ott van egy parkoló, onnan pedig megy már Vaporetto járat. (http://www.actv.it) van 12, 24, 48 órás jegy és ezzel bármelyik járatra fel lehet szállni, Buranó és Muranó szigetére is el lehet menni akár. Vissza kanyarodva, Bibionéban egyébként a Termálba is el lehet menni, de nem olcsó a belépő, viszont rossz idő esetén egy program lehet a fürcsizés... Egyébként meg tenger, fürcsizés, napozás ezerrel! :DHa valami érdekel kérdezz még, szívesen segítek! Üdv.: Berri és CoManch

gumimaci - 2008.05.22. 09:48

Szia,Most megyünk szeptember 16-tól mi is ugyanide:)) Remélem jó lesz:) Köszi a sok infót! Közelben miket lehet megnézni?