Lengyelország, Zakopane, KuĽnice (Kasprovi csúcs), SzG3

Lengyelország Zakopane

Ott-tartózkodás ideje: 2011. aug. 02.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 516 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. nov. 05. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Lengyelország Zakopane KuĽnice

Néhány olyan esetet fogok bemutatni, amikor nem sikerült minden úgy, ahogy elterveztük, viszont pont e miatt szolgálhat némi tanulsággal mások részére.
Most a Kasprowi Wierch (Kasprovi csúcs) problémáját mutatom be. Mint azt már korábbi beszámolóimban jeleztem, hatalmas tömeg kirándul a lengyel Tátrában, azonban a nyugodt légkör miatt az azért nem olyan zavaró. A szállásunkon a személyzet tájékoztatott bennünket, hogy van két neuralgikus pont a tátrai túrázásban, az egyik a Morskie Oko (erről már írtam), a másik a Kasprowi. Mondták, hogy ha ide akarunk menni, akkor szívesen csinálnak reggelit korábban is (normál esetben 1/2 8-tól volt a reggeli). Mi ezt nem vettük igénybe több ok miatt: nem tudtuk, hogy a korábbi reggeli mit jelent, azt viszont igen, hogy a normál időben történő reggeli milyen (zseniális). Meg azt is mondtuk, hogy a Kasprowi-n már voltunk korábban, ha nem jön össze a dolog, akkor legfeljebb folytatjuk a tátrai völgyek bejárását, úgy is ezek miatt jöttünk most ide. Nos nem sikerült felmennünk. Először a II. János Pál pápáról elnevezett körforgalomig kell feljönni és itt le kell tenni a kocsit (erősen javallott, mivel aki kocsival megy fel, nem kerülheti el az igen komoly büntetést, egyértelműen vadásznak az ilyenekre!). Innen kb. 1,5 km-re van a felvonó alsó állomása. Ide vagy gyalog vagy mikrobusszal lehet feljutni (ez 6-7 PLZ/fő, lefelé 1-2 Zloty-val olcsóbb!). Mi mikrobusszal mentünk fel. Amikor odaértünk, hatalmas tömeget láttunk sorban állni a felvonóhoz. Többen odajöttek hozzánk, hogy 20 Zloty-ért van átadó helyük (/fő), így csak kb 1 órát kell várnunk, egyébként 5 óra! a várakozási idő. Mi nézelődtünk egy kicsit, hogy milyen ütemben fogy a nép, hát nagyon lassan fogytak, így a jelzett 5 óra akár reális lehetett. Miután nem akartunk még 40 Zloty-t kifizetnünk a felmenetelért, így otthagytuk az egészet és elmentünk völgynézőbe, ami nagyon jól sikerült. Elég leleményes megoldás: reggel kijövünk egy jó páran, beállunk a sorba, majd a külföldieknek jól eladjuk a helyünket (így a tömeg is nagyobbnak látszik), ha már annyira fel akarnak menni!