Magyarország, Pápa, SzG3

Magyarország Pápa

Ott-tartózkodás ideje: 2012. nov. 14.  (1 nap)

2 hozzászólás I 1 573 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. nov. 15. küldd el ismerősödnek

Cimkék: magyarország pápa esterházy eszterházy kastély templom

Nemrég Pápán is jártam és ez volt az első olyan vidéki város amelyben egy kicsit csalódtam. Persze a leírások néha túloznak, de itt több dologgal kapcsolatban volt azért hiányérzésem. Az első persze az Esterházy kastély (a Wikipedián így írták, én Eszterházynak tudtam, ha Magyarországon használjuk a nevét, Ausztriában persze más). Szép nagy darab, és ráadásul a városban van (mellette egy hatalmas Várkerttel (kastélyparkkal)), mi kell még egy ekkora kastélyhoz, mondjuk persze a pénz, de mint tudjuk, ez a legkevesebb. Annyit tudtam kinyomozni, hogy jelenleg a Városi Könyvtár működik benne (esetleg valami más állami intézmény is, de erről semmit nem találtam). A Főtérrel kapcsolatban is az a problémám (és nem az, hogy magát a teret felújítják, mert az később majd szép lesz), hogy az egésznek és ebbe beleértem az egész belvárost, valahogy egy hektikus, nem nyugodt hatása volt. Igazából nem tudom megmagyarázni, de valahogy az egész nem tetszett, nem volt érezhető struktúrája, átitatta az egészet az esetlegesség (ami persze hosszú, történelmi idő alatt alakult ki, de érdekes, hogy ez az esetlegesség más városnál nem merült fel bennem). A belvároson kívüli Pápa pedig inkább hasonlított egy nagyközséghez, helyenként egy-egy nagyobb épülettel. Lehet, hogy nem jól álltam az egész városhoz, de én egyetlen helyhez sem közelítek negatív előítéletekkel, remélem, hogy az eddigi beszámolóimból ez azért lejött.
mari53 - 2012.11.15. 17:09

Tavaly voltunk Pápán, sajnos csak nagyon rövid időre. Az Eszterházy kastélyban éppen kiállitás volt, két hölgy kedvesen invitált, de idő hiányában nem tudtunk bemenni. A Nagytemplomban körülnéztünk, kifelé belépett egy fiatalember és hiába mondtuk, hogy kevés időnk van ragaszkodott hozzá, hogy megmutassa a bencés templomot, amihez Neki volt kulcsa. Gyönyörű volt. Egy kicsit még sétáltunk a városban. A Ricsi cukrászdában ettünk egy finom fagyit. (Már itthon olvastam egy hetilapban, hogy megyei dijat kaptak.) Sajnos nem volt több időnk, de remélem még visszamegyünk pl. a Kékfestő Múzeumot megnézni. Szóval mi szerencsések voltunk, igy mindenkit biztatok, hogy menjen Pápára, ha teheti.

mari53 - 2012.11.15. 17:08

somló Somlói borvarázs
 ?A bor férfidolog, csendesen kell beszélni róla. Leghelyesebb egy pohár bor mellett.? ?...
mór Borozzunk Móron!
Ha MÓR, akkor BOR! Ha október, akkor Móri Bornapok! Nem is lehet ez másképp, mint sok éve már. Az...