Magyarország, Hódmezővásárhely, SzG3

Magyarország Hódmezővásárhely

Ott-tartózkodás ideje: 2011. júl. 15.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 345 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. nov. 16. küldd el ismerősödnek

Cimkék: magyarország hódmezővásárhely

2011 júliusában, hivatalos úton voltam Hódmezővásárhelyen. Ha már itt voltam, egy kicsit körül is néztem. Hódmezővásárhelyről azt kell tudni, hogy Csongrád megye második legnépesebb városa (Szeged után), viszont közigazgatásilag Magyarország második legnagyobb területű települése! Szegedről igen gyorsan megközelíthető, 25 km-re van tőle. Sok látnivaló nincs itt, viszont legalább a főtere (Kossuth tér) szépen rendbe van téve. A városháza egy kicsit hasonlít a szegedire (elsősorban a tornya miatt, érdekes, hogy ez volt a téren az egyetlen viszonylag lepukkant épület!). A tér egyik sarkában található a református Ó-templom, az tényleg szép, belül is (szerencsére éppen voltak benne, így meg tudtam nézni). A városközponttól nem messze van egy szép park, benne több szoborral, köztük József Attiláé (remélem ezt nem akarják elvinni innen). Nagyjából ennyi látnivaló van itt.