Svájc, Jungfrau Region, First Flieger, SzG3

Svájc Grindelwald

Ott-tartózkodás ideje: 2010. aug. 01.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 252 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. nov. 19. küldd el ismerősödnek

Cimkék: svájc first flieger alpok

Ha valaki feljutott a First-re (Jungfraupass!) és van egy csomó felesleges pénze, akkor ezt is kipróbálhatja.
Mikor mi itt voltunk, nem volt nagy érdeklődés (főidény közepe), talán az ára miatt. A youtube-n láttam több felvételt, ezek zöme télen készült, talán akkor többen vannak. Kívülről nézve nem tűnt olyan gyorsnak mint ahogy reklámozzák (max. 87 km/h), a max. sebességet is csak a meredek rész alján érheti el, de ennek ellenére nagy élmény lehet lecsúszni (kisebb pálya van nálunk Visegrádon, de az más jellegű - lásd Visegrád, Canopy). Viszont a szinkronizálást jól megoldották, mert akár négyen is mehetnek le egyszerre és végig együtt csúsznak. Mi csak néztük.
A video indexképén jól látszik a First-Grosse Scheidegg túraútvonal vonalvezetése.