Magyarország, Győr, SzG3

Magyarország Győr

Ott-tartózkodás ideje: 2012. szept. 07.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 945 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. nov. 20. küldd el ismerősödnek

Cimkék: magyarország győr rába duna

Nemrég ellátogattam Győrbe és ismét azt tapasztaltam, hogy a vidéki nagyvárosok sokkal jobb állapotban vannak, mint pld. Budapest (jelenleg Szombathely áll az első helyen nálam, de Győr előkelő helyezést érhetne el, ha rangsort akarnék felállítani ebben a témában). Az látszik, hogy van pénz a városban (AUDI, stb. egyéb gyárak), de az is, hogy nem folyik el feleslegesen, sok pénzt a város szépítésére fordítanak. Kezdjük a Városházánál. Amikor Hódmezővásárhelyről írtam, akkor azt emeltem ki, hogy ott a főtér szépen fel lett újítva, egyedül a Városháza maradt viszonylag omladékos, romos állapotban. Itt ez nem így van, az egyébként építészetileg is szép épület gyönyörűen felújított állapotban van. Maga a Városháza neogótikus stílusban épült, U alakú épület, középen óratoronnyal. A Városháza Győr legforgalmasabb helyén található. látképileg egyik kimagasló építménye.
A Városháza felől a Belvárosba menet átsétálhatunk a gondozott Honvéd téren. A régi 1-es út túloldalán egy szocreál stílusú, de szépen működő szökőkút rendszer található. Ez után beléphetünk a Belváros tényleges területére. Ez Győr legkisebb, de idegenforgalmilag legjelentősebb része. Itt csatlakozik be a Rába a Mosoni Dunába, itt található a Káptalandomb a Püspökvárral, a Bazilikával (itt van Szent László hermája). További nagyon szép rész a Bécsi kapu tér a Karmelita templommal. Itt is több olyan ház van, amelyik sarokerkélyes, e miatt is hívják Győrt a sarokerkélyek városának. A leglényegesebb az, hogy igencsak kellemes Győrben sétálni, ha semmi mást nem is csinál az ember.