Lengyelország, Krakkó, Galeria Krakowska, SzG3

Lengyelország Krakkó

Ott-tartózkodás ideje: 2012. aug. 03.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 074 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. nov. 22. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Lengyelország Krakkó

Még egy téma eszembe jutott Lengyelországgal (és itt most Krakkóval) kapcsolatban. Amit eddig bemutattam az a történelmi helyeket (meg a természeti szépségeket) mutatta be. de azt ne higgyük, hogy lengyel barátaink ne lépnének a fejlődés rögös útjára, az egész ország tele van modern épületekkel (legalábbis amerre jártunk, de ezt most kivetítem az egész országra). csak azt vettem észre, hogy a történelmi városmagokba még foghíjtelek beépítésre sem engednek be modern épületeket (vagy jól eldugják), pld nem emlékszem arra, hogy a krakkói óvárosban láttam volna egyetlen irodaházat vagy plázát. Ezeket az ilyen helyektől elkülönítve engedik megépíteni. A Galeria Krakowska (amit Krakkó Plázának lehetne "magyarra" fordítani) sincs messze a történelmi magtól, talán 1 km-re. Igazából sok mindent írni nem tudok róla, egy tipikus pláza, csak inkább a lengyelek hozzáállására szerettem volna reflektálni. Annyival bővítették ki a dolgot, hogy praktikusan egybeépítették a krakkói főpályaudvarral, aminek a tetején egy hatalmas parkolót is kiépítettek. Ami viszont érdekes, hogy egyetlen krakkói pláza alatt nem láttam mélygarázs, helyette hatalmas parkolófelületek lettek kialakítva. Az, hogy ezek a modern épületek tetszenek vagy sem, ez mindenki saját ízlésére van bízva.