Magyarország, Zalaegerszeg, SzG3

Magyarország Zalaegerszeg

Ott-tartózkodás ideje: 2012. nov. 29.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 167 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. dec. 04. küldd el ismerősödnek

Cimkék: magyarország zalaegerszeg

Korábban Zalaegerszeg két lényegi látnivalóját már bemutattam (a Skanzen és az Olajipari Múzeum). Most végre volt egy kis időm szétnézni magában a városban is. Most a zalaegerszegiek biztosan meg fognak egy kicsit sértődni, de nekem Zalaegerszeg nem igazán tetszett. A belvárosa tele van modern épületekkel, ráadásul nem a legszebb korszakból (szerintem úgy 60-as - 70-es évek beli lehet a zöme). Nincs meg az a laza szerkezete mint Ajkának, az egész egy zsúfolt lakótelephez hasonlít. Maga a központnak nevezett Dísztér is inkább egy külvárosi térhez hasonlít, csak itt a belváros központjában van. A városon átvezető út mellett van néhány szép épület, a templomokat is szépen felújították (A ferences templom az olai részen kifejezetten szép volt). Egy szebbnek tűnő rész van a plébánia templom környékén: itt található a megyei könyvtár, a Göcsej múzeum és egy igen szép palotában pedig a bíróság van. Ezen kívül a már említett skanzen és olajipari múzeum az említésre méltó látnivaló.