Szlovákia, Árva vára, SzG3

Szlovákia Oravsky Podzamok

Ott-tartózkodás ideje: 2009. jún. 01.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 522 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. dec. 12. küldd el ismerősödnek

Cimkék: szlovákia árva vára vár

Most a gyönyörű Árva várát látogatjuk meg. A vár jelenleg állami tulajdon és jelenleg is folynak benne felújítási munkák. Ennek ellenére érdemes megnézni, főleg azoknak, akik Lengyelország felé erre jönnek (vagy a Kis Fátrába mennek).
Főleg a Thurzó korszakkal foglalkoznak inkább festmények vannak, kevés a berendezett szoba. A látvány, akár kívülről akár belülről nézzük a várat, pazar. Sajnos a feliratok közül egyedül a magyart felejtették ki. Vigyázat: aki Besztercebánya felől az új úton jön, nagyon figyeljen a lehajtóra (még Árva vára előtt), mert ha elvéti, kerülhet vagy 15 km-t. A vár alatt több vendéglő van, mi a lovagiban ettünk, azt hittem, hogy knédliben már nem tudnak újat mutatni nekem, de ez kenterbe vert minden eddigit (a vadpörkölt is jó volt).