Szlovákia, Terchová, Hotel Boboty, SzG3

Szlovákia Terchová

Ott-tartózkodás ideje: 2010. jún. 24.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 819 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. dec. 14. küldd el ismerősödnek

Cimkék: szlovákia terchová hotel boboty

Most az egyik szívem csücske szállást mutatom be: ez a Hotel Boboty. Ennek két oka is van: 1. itt voltam a nejemmel nászúton, 2. a környék eszméletlen szép. Szerintem már a második is elegendő ok. Az 1. miatt viszont mindig (kellemes) kötelességünknek érezzük, hogy ha erre járunk (pld. Zakopánéból hazafelé, vagy a legutóbb eleve itt voltunk a Kis Fátrában), akkor legalább egy vacsorára vagy ebédre beugorjunk. Ismét egy költői kérdés: miért itthon költsem a pénzt, ha ilyen helyre is elmehetek azért a pénzért. Mint már korábban írtam, Szegeden egy lyuk egy panzióban reggeli nélkül (ott, ahol a zuhanyt nem szívesen használnám), idegenforgalmi adóval 10.600 Ft., reggelivel 12.400.-Ft. Itt (megnézve egy magyar utazásszervező ajánlatát: 11.606 Ft/nap a díja (4 éjszakás szilveszteri! csomag egy napi ára!), félpanzióval, szilveszteri vacsorával, fürdő használattal, széf, etc. Maga a hotel egy wellness hotel (szerintem elsőrangú), a konyha fantasztikus, a svédasztal az svédasztal, napközben a kilátás zseniális az ebédlő ablakából (mikor mi ott voltunk nászúton, az ablak alatti rét tele volt széna kupacokkal, botra feltámasztva). A környéken hatalmas túrákat lehet tenni, a környező menedékházakban a pisztráng fantasztikus (magyar rántott hús árban van egy egész pisztráng vajas burgonyával). Maga az étterem a szállodában (pedig ***-os szálloda) nem drága, még nekünk is megfizethető (1500-2000-Ft között van egy nagyobb adag étel). Az utolsó képen látszik, hogy mekkora adagokat adnak (és kitűnőek a fogások), a nejem sztrapacskát evett, én valami ördög ragu szerűséget (kissé csípős, de fínom), még köretet sem kellett kérni hozzá, akkora volt az adag saját magában.