Csehország, Orlík nad Vltavou, SzG3

Csehország Orlik

Ott-tartózkodás ideje: 2006. júl. 01.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 851 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. dec. 29. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Csehország orlik kastély vltava moldva folyó

Nos ha valamelyik kastély fekvése frenetikus, akkor ezé az. Amikor feltöltötték az orlíki víztározót, akkor alakult ki a kastély mostani látképe, amely egy sziklás földnyelven? (sziklanyelven!) helyezkedik el. Amint azt írtam, a zvíkovi várat a japánok filmezése miatt csak kívülről tudtuk megtekinteni. A "B" terv ez a kastély volt, mivel nem igazán esik messze Zvíkovtól, meg úgy is Prága felé mentünk volna tovább. A kastélyt már a XIII. században is említették, szokás szerint többször átépítették a kor megfelelő stílusában. Sokáig az Orlík család birtokában volt. Egy idő után (a XIX. században) itt is megjelent a Schwarzenberg család, és átépíttette a mostani formájára, amit lehetne III. Napóleon stílusnak mondani. Szerintem az egyik leglátványosabb elemei a kastélynak a pazar fa fal és mennyezet burkolatok, de maga a berendezés is csodálatos és gazdag (szerintem az egyik legjobban berendezett kastély, amit láttunk itt eddig). A kastély látogatása után érdemes a környéket is megnézni, mivel a felduzzasztott Moldva (Vltava) igen látványos. Amikor mi ott voltunk, akkor a part menti sétány elég rossz állapotban volt, egy romos fahídig tudtunk csak elmenni, de remélem, hogy ezeket azóta már kijavították.