Csehország, Branľeľ, Komárovský Rybník, SzG3

Csehország Branzez

Ott-tartózkodás ideje: 2006. júl. 15.  (1 nap)

0 hozzászólás I 929 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. dec. 30. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Csehország szikla Branľeľ Komárovský Rybník halastó

Noha egy konkrét helyet mutatok be a Cseh Paradicsomban, ismét egy jelenségről szeretnék inkább írni. Ha valaki megnézi Csehország térképét, akkor látja, hogy Finnország mellett szintén rászolgálna az 1000 tó országa címre (ennél biztosan több van). Amint van egy kis lehetőség, azonnal tavat csinálnak (csak meg kell nézni Csehország térképét, nyüzsögnek a tavak). Ennek több előnye van: szép (ezt nem kell magyarázni), a legtöbb helyen strand is van (tiszta!), lehet horgászni és csónakázni, valamint a vízjárást is lehet szabályozni szükség szerint (Csehországban hal minden vendéglőben van és olcsó!). Ennyi előny nem elég ahhoz, hogy telerakják az országot tavakkal? Tele is rakták.
Itt kemping is van, a környék tele van jobbnál jobb szállodákkal, wellness panziókkal, fogadókkal (mi nem itt laktunk, későn vettük észre, bár a szállásunk nem volt rossz, a tóval és a stranddal jobb lett volna, de ne legyünk telhetetlenek), ahogy elnéztem, egyik jobb mint a másik (noha a Cseh Paradicsom szélén helyezkednek el, szerintem a legtávolabbi pont is max. 20 km-re van innen. Nem távolság).
Ha valaki ide jönne, ezt a környéket nagyon tudom ajánlani, hogy itt telepedjen le.