Csehország, Decin, SzG3

Csehország Decin

Ott-tartózkodás ideje: 2009. júl. 03.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 374 látogató olvasta. Rögzítve: 2012. dec. 31. küldd el ismerősödnek

Cimkék: csehország decin

Ha Pirnát Szász Svájc kapujának lehet nevezni, akkor Děčín joggal pályázik a Cseh Svájc kapuja címre. A közös még az, hogy mindkettő az Elba partján fekszik. Mikor tavaly Cseh Svájc felé menet először megálltunk itt, akkor bizony egy kicsit csalódtam benne, mivel csak a Masaryk teret és környékét néztük meg, azon kívül, hogy tiszta volt, nem találtuk egy nagy számnak. De utána még kétszer benn voltunk és felfedeztük a szépségeit is (elsősorban a vár, a környéke (a rózsakert) és a kilátás a szemközti dombra). Bár nem ez a legszebb cseh város, amit láttunk, azért a legrondább sem (és itt csak a cseh relációt kell érteni!).
A város legnépszerűbb turisztikai látványossága természetesen a vár. Kezdetben csak egy erőd, majd reneszánsz, később barokk kastéllyá építették át. Sokáig szovjet helyőrség volt itt (ezt mi is ismerjük), e miatt állapota leromlott és csak 2005-re renoválták (szép lett). Ma kiállítások vannak benne.