Magyarország, Budapest, Magyar Vasúttörténeti Park, Gõzmozd

Magyarország Budapest

Ott-tartózkodás ideje: 2011. szept. 18.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 406 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. jan. 01. küldd el ismerősödnek

Cimkék: budapest  diesel mozony  gőzmozdony  Gőzmozdony fesztivál  Magyar Vasúttörténeti Park  magyarország  motorkocsi  mozdony  villany mozdony

Most kivételesen nem a helyről írok (azt már korábban megtettem), hanem egy eseményről. Szeptemberben családdal ellátogattunk a Vasúttörténeti Parkba, a gőzmozdony fesztiválra. Egyik ok az volt, hogy amatőr szinten vonat (mozdony) fényképezéssel is foglalkozom (http://www.panoramio.com/user/5819864), másodszor az unokám, aki lány és csak 2 és negyed éves, nagyon-nagyon érdeklődik a vonatok, elsősorban a gőzmozdonyok iránt. Ezeket pedig hol lehet a legjobban megnézni, mint a gőzmozdony fesztiválon! Ami miatt ezt a beszámolót írom, az az, hogy az ilyen jellegű rendezvényekre azért szeretünk eljárni (pld: repülőnapok is), mert azon túl, hogy a bemutatók tárgya is igencsak érdekel bennünket, az ehhez csatlakozó szervezés is igencsak megfelelő. Látszik, hogy a vasút egy igen szervezett valami (ami érthető a baleset veszélyessége miatt is, valamint nagyon sok embert érint a tevékenysége). Jó volt látni működés közben ezeket a monstrumokat, nekem személy szerint a németek hatalmas gőzmozdonya tetszett (a videón piros kerekekkel látszik majd). Állapota olyan volt, mintha éppen akkor hozták volna el a gyárból vadonatújan. Itt lehetett megtekintené a II. János Pál pápa életét bemutató szerelvényt és a kormányvonat előfutóját is Totus Tuus-os címerrel (Totus Tuus: II. János Pál jelmondata, Teljesen a tiéd). Nagyon kellemes érzésekkel távoztunk. A rákövetkező hétfőn még egy élményben volt részem, ahogy reggel kiértem Vácra, a vonatom után rögtön megjelent egy szerelvény, ami soha nem látott összeállításban közlekedett: volt benne magyar villanymozdony, cseh diesel mozdony, cseh gőzmozdony és több történelmi vagon (köztük étkezőkocsik is). Szerintem ilyen összeállításban ez a vonat talán soha többé nem lesz (vitték haza a csehek a cuccaikat). Több képet most nem teszek fel ide, akit érdekel, megnézheti a fenti címen, vagy eljuthat a webcímkén közölt lapon keresztül.