Csehország, Karlštejn, SzG3

Ott-tartózkodás ideje: 2007. aug. 06.  (1 nap)

0 hozzászólás I 669 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. jan. 05. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Csehország Karlštejn vár

Külsejét tekintve szerintem az egyik leglátványosabb várak közé tartozik. A statisztikák szerint az biztos, hogy az egyik leglátogatottabb (könnyű, mert Prágától csak 20 km-re van). Talán e miatt itt látható a legtöbb bazár is a cseh várak közelében. A vár a falu felett helyezkedik el egy dombon, a falu egy egyutcás helység (tele szuvenír boltokkal, viszonylag drága éttermekkel és sok vinotékával (először 1993-ban voltam itt, van egy akkor vásárolt fehér borom a pincében, lassan ki kellene nyitni?!). Az utóbbi időben már előre kell helyet foglalni (akár interneten is) a sok látogató miatt, pedig a belseje nagyon sok egyéb kastéllyal nem összevethető (Hluboká erősen megelőzi, csak nincs ilyen jó helyen), ugyanis a belseje nincs úgy berendezve, mint a legtöbb kastély. Legnagyobb szám itt a táblaképekből rendezett kiállítás. Nagyon szép a Szent Kereszt Kápolna (itt őrzik a Szent Vencel korona másolatát). A vár korábban a cseh koronaékszerek őrhelye volt, de ebből már csak a korona másolata maradt. 2 túra van, de szerintem talán ez az a vár, ahová ennyi pénzért nem érdemes belépni (250 KCS/fő!), mert annyira nem szép a belseje, mint a külseje (viszont kívülről mindenképpen érdemes megnézni, mivel mint mondtam, nagyon látványos, utána el lehet menni kirándulni a hegyekbe, vagy megnézni a Svätý Jan Pod Skalou kolostort, ill van egy szép barlang is a közelben (végül is a Cseh Karsztban járunk!)). Tehát talán egyedül itt lehet elmondani azt, hogy: kívül tágasabb (ilyet sem fogok mondani talán sehol sem a cseheknél). Talán egyedül ez az a hely, ahol az ár/érték arány nem túl szerencsés.