Magyarország, Szeged, Kiskundorozsma, szélmalom, SzG3

Magyarország Szeged

Ott-tartózkodás ideje: 2010. nov. 27.  (1 nap)

0 hozzászólás I 3 389 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. jan. 08. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Magyarország Szeged Kiskundorozsma szélmalom

2010 novemberében ismét Szegeden voltam és megnéztem a dorozsmai szélmalmot. Nagy szerencsém volt, mert egyébként zárva lett volna, de éppen aznap felújítási munkák voltak, így össze tudtam ismerkedni a gondnokkal, aki megengedte, hogy töviről hegyire megnézzem a szélmalmot belülről is. Egészen a tetejéig felmásztam és az összes szerkezetet meg tudtam nézni egészen a lapátok tengelyéig és hogy hogyan adja át a forgásirányt a lefelé menő főtengelynek, nagyon érdekes volt. Ugyanakkor láttam a lapátokat forogni (nem sok ember volt mostanában, aki látta volna ezt - igaz, kézzel forgatták meg, de ez a videón nem látszik).