Csehország, Ohrada, SzG3

Csehország Ohrada

Ott-tartózkodás ideje: 2008. júl. 27.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 269 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. jan. 14. küldd el ismerősödnek

Cimkék: csehország ohrada kastély zoo állatkert múzeum tó

Hlubokától nem messze (kb. 2 km) található Ohrada kastélya. Itt már kétszer voltunk, de be még sohasem mentünk. Ennek egyszerű az oka, itt erdészeti és vadászati kiállítás van, a feleségem pedig mindent utál, ami a vadászattal összefügg. A kastélyt Adam Frantiąek Schwarzenberg építtette, elsősorban vadászkastély céljára (1708-1722 között épült). Az erdészeti múzeum már 1842-ben megnyílt. Amiért viszont érdemes ide jönni: 1. Hluboká (Nr. 1.) ide van egy ugrásra (az egyik képen látszik is a távolban). Itt is látszik, az, amit a csehek csinálnak, amint van rá egy kis lehetőség, azonnal csinálnak egy (vagy több) halastavat. Hlubokából kb fél óra alatt ide lehet sétálni a tóparton, kiépített ösvényen, padokkal. Mi legutóbb 1 órát pihentünk az egyik padon és élveztük a tó felől fújó szelet (nincs mocsárszag, büdös, szúnyogok, ne tudom, hogy csinálják). Ilyen jó levegőt még a cseheknél is ritkán lehet szívni. A környék látványa szó szerint idilli (és békés). Ha elérkeztünk Ohradára, akkor aki akar bemehet a kastélyba, mi a mellette lévő picike állatkertet néztük meg (érdemes!), majd visszasétáltunk Hlubokára (az A és B vezetés közötti kb 3 órát kellett(!) elvernünk és tényleg ez volt a legjobb megoldás).