Ausztria, Heiligenkreuz im Lafnitztal (Rábakeresztúr), SzG3

Ausztria Heiligenkreuz

Ott-tartózkodás ideje: 2012. máj. 24.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 827 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. jan. 17. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria heiligenkreuz

Ez a hely is inkább csak azért került be ide, mert "Itt voltam". Meg persze nosztalgiából, aki 1989 előtt a 8-as úton hagyta el az országot az ezzel a faluval találkozott először nyugaton. Tipikusan nem az a hely amiért meg szoktak állni az emberek, de már nyugat. Gyönyörűen karbantartott épületek, tiszta falu, szép templom. Ennyi, de mivel tényleg a szomszédban voltam, hát nem hagytam ki.
Csak egy érdekesség, hogy miben is különböznek tőlünk (többek között). Este átjöttem ide vacsorázni. Rendeltem egy Gordon Beu-t. Amikor kihozták (egy kisebb malomkő méretű tányéron), sokáig kellett forgatnom a tányért, hogy hol is tudok belekezdeni a húsba. Kb 30 cm hosszú és 15 cm széles volt (nem papírvékonyra kiklopfolva, legalább 1 cm vastag volt), rajta vagy 3-4 szelet sonkával és sajttal, panírozva és kirántva. Akkora salátás tál járt hozzá, hogy a feleségem abból megebédelt volna (kb 8 féle salátával). Nagyjából meg tudtam enni a hús 2/3-t, a hasáb burgonya 1/4-t, a salátát viszont majdnem teljesen. A maradék húst természetesen elcsomagolták. Másnap (a szállásomon kaptam reggelit) megettem délben a maradék húst csak úgy magában, este pedig ettem egy májkrém konzervet kenyérrel, egyszerűen úgy jól laktam az előző napon, hogy csak ennyit tudtam enni. Az étel ára 8 Euro volt, az étterem meg dugig. Drága?