Svájc, Jungfrau Region, Wengen, SzG3

Svájc Wengen

Ott-tartózkodás ideje: 2010. júl. 27.  - 2010. aug. 03. (7 nap)

0 hozzászólás I 2 756 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. jan. 17. küldd el ismerősödnek

Cimkék: svájc wengen alpok jungfrau

Wengen, hasonlóan Mürrenhez, egy napteraszon található nyaraló falu. Majdnem egymással szemben helyezkednek el a Lauterbrunnen-i fővölgy két oldalán. Ide a Lauterbrunnenből induló zöld-sárga fogaskerekűvel lehet feljutni. Ez is egy alapvetően autómentes város, bár erdészeti utakon ide is fel lehet jutni (természetesen csak külön engedéllyel), még az áruellátás is a fogaskerekűvel van megoldva. Az egyik képen látszik az egyik kút, amiről már többször beszéltem, az egész régióban mindenhol találhatóak finom forrásvizet adó kutak, e miatt nem kell sok vizet cipelni a túrázáshoz, és ez igen nagy segítség. A városka állandó lakóinak száma kb. 1300, ez nyáron 5000-re, télen 10000-re is felmehet a szállóvendégek miatt. Azt mondanom sem kell, hogy makulátlan tisztaság van a városkában. Mi azért álltunk meg itt, mert át akartunk szállni a Männlichenre menő nagy kabinos felvonóra (ez is Jungfraupasszos). Előtte sétáltunk egyet a városkában, betekintettünk egy pékség ablakán is. Már a szállásunknál kiemeltem, hogy a svájciak nagyon értenek a pékszakmához, szédületes választék van az egészségesnél egészségesebb pékárukból (csillagászati áron - pld egy zsemle 1,05 CHF). Visszatérve a nagy kabinos felvonóhoz, mint mindegyik felvonónak, ennek is megvan a maga neve: Luftseilbahn Wengen-Männlichen (LWM). A pálya alátámasztás nélkül fut fel a Männlichen tetejére. Menet közben szédületes kilátás van a hegy felé, valamint a fővölgyre. Útközben láthatóak a lavinaomlást megakadályozandó védművek is. Ha valakinek Jungfraupassa van ne hagyja ki ezt a kötélpályát! (Mi a Männlichenről "átsétáltunk" a Kleine Scheideggre, e miatt jöttünk erre, lásd OTT).