Ausztria, Graz by Night, SzG3

Ausztria Graz

Ott-tartózkodás ideje: 2013. jan. 09.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 414 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. jan. 28. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria grác graz

Nemrég megcsináltam azt Gráccal kapcsolatban, amit Fürstenfelddel, megnéztem télen és éjszaka. Miután a munkaidő még most is belecsúszik az estébe, így mást nem is tehettem, minthogy este néztem meg. Miután a távolság sem nagy (kb. 75km), bő egy óra alatt ott voltam és miután 8 után érkeztem oda, a parkolási díjjal sem kellett törődni. Elsőként felmentem a Schlossbergre, most már elkészült az óratorony felújítása is. Most kivételesen a Berglift-tel mentem fel, mert szorított az idő. Érdekes, hogy a svájciakkal ellentétben a sikló és a lift is még este 9 után is működött. Igen érdekes a lift megvilágítása ezzel a neon kék színnel. Ami viszont tényleg érdekes, 1 Euró az ára egy útra, ez egy osztráknak nem nem nagy összeg (még nekem sem). A Schlossberg után bementem a városba is, ami gyönyörűen ki volt világítva. Igazából azt az egyet nem értettem, hogy a két lényeges látnivalójuk, a Városháza és a Kunsthaus (a Barátságos idegen) miért nincs kivilágítva. A Murinsel (Mura sziget) viszont igen, ugyanolyan neon kék szerűséggel, mint a Berglift. Meg lehetett állapítani, hogy Grác télen és este is szép.