Ausztria, Johannesbachklamm (szurdok), SzG3

Ausztria Würflach

Ott-tartózkodás ideje: 2010. ápr. 02.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 640 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. jan. 30. küldd el ismerősödnek

Cimkék: Ausztria Johannesbachklamm szurdok

Most egy kisebb jelentőségű szurdokról fogok írni, de hát itt voltunk, így nem hagyom ki. Ha a Schneebergről megyünk hazafelé (vagy odafelé), némi kis keresgélés után meg lehet találni ezt a kis szurdokot (főidényben néhány EUR a belépő). Mind a felső, mind az alsó végéről be lehet jutni. Igazából amiért írok róla az más. Amikor leértünk az alsó végéhez, amely egy kis rétbe torkollik be, hatalmas készülődést láttunk. Valamilyen helyi ünnepet készültek megünnepelni. Már több helyen láttuk, hogy ezeket a helyi (vagy nagyobb) ünnepeket komolyan veszik, már több nappal előbb készülődni kezdenek rá (itt még a természetbe is kiköltöztek), gyakorlatilag az egész közösség részt vesz rajta (önként) és iszonyúan jól érzik magukat. Úgy láttuk, hogy az ilyen, hegyi jellegű helyeken, nagy jelentősége van az ilyeneknek, mivel télen eléggé el voltak vágva egymástól (most már persze nem) és amint alkalom adódott rá, azonnal csináltak egy összeröffenést. Szerintem rendkívül jó közösség összetartó dolog, többek között ez hiányzik nálunk (nem felülről jött kezdeményezés és önkéntes, ezért iszonyúan jól érzik magukat). Egy évben több ilyen esemény is van. Mi legutóbb tavasszal vettünk részt egy ilyenen, mikor Puchbergben voltunk húsvétkor, a szomszéd faluban télbúcsúztató volt, tűzgyújtással, stb. Sajnos fényképezőgépet nem vittem, bár sokat nem tudtam volna fényképezni, mivel a tűz fényén kívül más fény nem volt, viszont tényleg sokan voltak ott. Nekünk a fogadó tulajdonosa ajánlotta úgy, hogy arra a négy napra az összes eseményt összeírta, ami a környéken elérhető távolságban volt. Mi csak erre az egyre mentünk el, mivel napközben a hegyekben kóboroltunk (lásd korábbi leírások). A sok egyéb mellet ebbe ebbe az irányba is el kellene mozdulnunk (és itt most nem pálinkafesztiválra és egyéb kereskedelmi jellegű összejövetelre gondolok).