Kellemes téli hétvége - Hotel Katalin **** Gyenesdiás

Magyarország Gyenesdiás Wellness Hotel Katalin****

Ott-tartózkodás ideje: 2013. feb. 08.  - 2013. feb. 10. (2 nap)

0 hozzászólás I 1 072 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. feb. 13. küldd el ismerősödnek
avatar Tolvaj Beszámolója
Tolvaj értékelése:

4.4

4.4

Egy hétvégét töltöttünk párommal a hotelben, előző évben a szüleim is voltak itt, dicsérték, hát mi is kipróbáltuk.
A hely egy családias, 4*-os wellness hotel. Részletesen:
Szoba: van 4*-os és 3*-os rész, mi az előbbiben voltunk, nem tudom, mi a különbség. A szoba tágas volt, jó nagy erkéllyel, kisebb hűtővel (nem minibár, annál nagyobb!), széf, kulturált fürdő, tiszta, kényelmes. A szekrény nem volt túl nagy, ha egy heti cuccunk van lehet, hogy kicsi lett volna. Ez az összes negatívum ezzel kapcsolatban.
A wellness rész 4 belső és két külső medencéből, valamint különféle szaunákból áll (ez utóbbiakról nem tudok mit írni, én nem szaunázok). Van pezsgőfürdő, úszómedence, gyerekpancsoló és egy bugyogós/pezsgős közepes méretű medence. Hőfokok: 29-36 fok. Kint egy úszó és egy gyerekmedence, télen ezek értelem szerűen nem üzemeltek. Van még egy kisebb konditerem némi súlyzóval meg géppel. Törölközőt a portán lehet kérni minden alkalommal - jó megoldás. A hely tágas, a szellőzés frankó, nincs dunszt, pedig jó nagy meleg vízfelületek vannak - nekem ez a rész maximálisan bejött.
Étkezés: félpanzión voltunk, délben levesbüfével (ez azt hiszem nem állandó program). Az ételek finomak, változatosak, semmi extra, de jó volt, éhesek nem maradtunk. Délben az étteremben a levesen felül főfogást is rendeltünk, nagyon finom volt, normál adag átlagos 4*-os árakkal. Ami talán túl drágának tűnt, azok a koktélok voltak. Viszont finomak voltak azok is.
A személyzet végig nagyon kedves volt, itt is kijött a családias hangulat.
Az udvar szépen elkészített, vannak játékok a gyerekeknek, mászóka, csúszda, szerintem biciklit is lehet bérelni, mert láttam egy csomót félreállítva. A nagy tó kb. 5 perc séta, de egy picit el van dugva a hely, valószínűleg nyári nyüzsiben is csendes, pedig a vasút nincs messze.
Parkolás kamerás kinti parkolóban.
Ja, bent még van gyerekszoba mindenféle játékkal, meg masszázsrészleg, nejem kapott egy masszázst, szerinte kellemes volt.
Összegezve: családias, szívélyes hangutat, télen/nyári rossz időben is kellemes vizes élményt nyújtó wellness rész, szép környezet, jó elhelyezkedés, megfelelő étkezés, az ehhez mérhető árakkal. Olcsónak nem olcsó, de szerintem a szolgáltatáshoz képest nem is drága. Mi nem csalódtunk, jól éreztük magunkat, valószínűleg visszamegyünk valamikor melegebb időben gyerekkel is.

könyv A medál titka - könyvajánló
Korábban már találkozhattatok az blog hasábjain könyvajánlókkal, most ezt a listát szeretném...
látnivaló A Balaton északi kapuja
Felsőörs, Veszprém felől érkezve a Balaton északi partjának egyik kapuja. A völgyekkel szabdalt...