Ausztria, Grác, a Paulustorvorstadt (Paulus kapu elõváros),

Ausztria Graz

Ott-tartózkodás ideje: 2013. feb. 09.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 394 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. feb. 15. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria grác paulustor wildenstein palm burg vár kapu

Mint azt már korábban írtam, ismét ellátogattam Grácba és sok olyan helyen voltam, amit még nem mutattam be. Ezek közül az egyik a Paulus kapu előváros. A terület a Schloßbergtől keletre terül el, itt maradtak meg a legjobban az eredeti városfalak is. A városfalakon természetesen csak kapukon lehetett bejutni a városba, itt értelemszerűen a Paulustor-on (Paulus kapun) keresztül. Viszonylag töményen találhatók itt az épületek, így azokat elég nehéz fényképezni, mivel gyakorlatilag nincs távlat. A kapu nevéhez hasonló nevű utcán (Paulustorgasse) ballagva először két palotához ill. várhoz jutunk el. Jobbra helyezkedik el a Palm Burg. Szokás szerint igen zaklatott volt a történelme, ez is volt hagyományos vár, majd kórház is, jelenleg a Területi Bíróság székel benne. A várhoz az eredeti rámpán lehet feljutni, melynek támfalát szépen rendbe hozták. Vele szemben található a Wildenstein palota, ebben jelenleg a rendőrség tartózkodik. A Palm Burgtól egy kicsit tovább (szintén jobbra) van a Volkskundemusem (Népművészeti Múzeum), ennek két épületét látványos üvegfolyosóval kötötték össze. Ez után van még, szintén jobbra, a Páduai Szent Antal templom. Ez után nemsokára végére érünk ennek a rövid utcának (a Karmelita térnél), itt található a Grüne Akademie (Zöld Akadémia) szépen felújított épülete.