Ausztria, Kalsdorf bei Ilz, Schloß Kalsdorf, SzG3

Ausztria Ilz

Ott-tartózkodás ideje: 2013. feb. 08.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 029 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. feb. 25. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria kalsdorf ilz kastély

Erről a kastélyról nem sok mindent tudtam kideríteni. Az látszik, hogy már hozzányúltak, bár osztrák szinten eléggé romosnak látszik. Az épületből kinyúló modern alakzatok, valamint a kastély előtti acél földgömb (atommag?) azt jelzi, azért itt valami csak-csak van. Jelenleg az ablakok cseréje folyik. A leírások szerint a kastélynak kultúrális szerepet szántak, évente kétszer háromszor kiállítás van benne. Az internet szerint az alábbi művészeknek volt már itt kiállítása: Franz West, Arnulf Rainer, Erwin Wurm, Hartmut Skerbisch, Herbert Brandl, Hubert Schmalix, Michael Kienzer , Manfred Erjautz, Thomas Voice, Uta Weber, Josko Sulek, Tobias Pils, Max Boehme, nekem nem mondanak ezek a nevek semmit (lehet, hogy itt most szégyenkeznem kellene). A kapu alatt nagy nehezen be tudtam fényképezni az udvarra, a szokásos reneszánsz árkádos udvar található itt. Ami viszont érdekes, a kastély melletti volt gazdasági épületek szépen fel lettek újítva, itt egy jól működő (és falusi illatú - na milyen diszkrét voltam?) tehenészet található. Talán egyszer majd az egész kastély ilyen szép lesz, mint a tehenészet!