Ausztria, Persenbeug, dunai vízi erőmű, SzG3

Ausztria Persenbeug

Ott-tartózkodás ideje: 2010. júl. 28.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 055 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. márc. 06. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria persenbeug duna vízi erőmű

Ezt a helyet azért tettem be ide, mert egyrészt itt is voltam, másrészt egy rövid eszmefuttatást szeretnék tenni. Maria Taferl felől (lásd OTT), ahol Svájcba menet egy kicsit pihenés céljából sétáltunk, itt lehet a leggyorsabban visszamenni az autópályára. Így óhatatlanul is át kell menni a duzzasztó gáton. Vagyis át lehet menni! Ez az egyik lényeg. A másik az, hogy áramot termel (megújuló energia!), a harmadik az, hogy biztonságosan hajózhatóvá teszi a felette lévő szakaszt, a negyedik pedig az, hogy áradáskor szabályozottan lehet a vizet (áradást) leereszteni a tározóból. Aki járt már Ausztriában, vagy csak a Google Earth-t böngészte, az tudja, hogy a Dunán számtalan erőmű van az osztrák szakaszon, élvezve a fent felsorolt előnyöket. Őket miért nem zavarja a vízi erőmű? Lehet, hogy most nem leszek szimpatikus, de mivel én a véleményemet, ha azt megalapozottnak tartom, nem szoktam megváltoztatni, nekem az a véleményem, hogy óriási hiba volt a nagymarosi vízi erőművet nem megépíteni, ha csak ezt a négy előnyt vesszük figyelembe. Most a szlovákok minden előnyét élvezik, mi pedig csak szívunk (most itt nem a néha előforduló műszaki hibákról kell beszélni, hanem a koncepcióról). Bős-Nagymaros együtt képezett volna egy műszaki egységet, csak együtt lett volna a tervnek megfelelően hatásos.