Ahova megint visszavágyunk

Magyarország Balatonfüred Anna Grand Hotel ****

Ott-tartózkodás ideje: 2013. márc. 04.  - 2013. márc. 06. (2 nap)

0 hozzászólás I 2 108 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. márc. 15. küldd el ismerősödnek
avatar anszi47 Beszámolója

Cimkék: Magyarország Balatonfüred AnnaGrandHotel

Anna Grand Hotel **** értékelése
anszi47 értékelése:

3.8

Az élet mégis megadta, amire lánykoromban csak vágytam, hogy egyszer eljussak az Anna Grand Hotelbe. Igaz, nem az Anna bálra, ahogy szüleim mondogatták,de az én koromban már nem is nagyon vágynék erre.
A vonattal 1 óra körül már ott voltunk, és gondoltuk letesszük a csomagjainkat egy megörző szobába, és sétálunk a napsütésben a parton, amig a tájékoztató szerint 15 órakor elfoglalhatjuk a szobát, de meglepetésre rögtön megkaptuk a szobaajtó nyitókártyáját a mosolygó recepciós lánytól. A szoba tágas, nagyszerű a kilátás, még a tóra is rálátunk, ha egy kicsit közelebb hajolunk a csukott ablakhoz. A Tv normális méretű, tényleg csak 3 vagy 4 magyar csatornával, (ahogy egyik Ongo-s társunknál olvastuk), a többi idegen nyelvű, de úgysem TV-zni jöttünk.
A fürdőszobában az üvegpolcon és a mosdó oldalain bőven van annyi hely, ahol a tisztálkodó dolgaink elférnek.
A lift velünk is "játszott", néha előfordult, hogy ki-be nyitogatta ajtaját, mielőtt elindult volna,nevetve bíztattuk, hogy "na mi lesz már?"
A reggeli svédasztalos volt, a 6-8 féle felvágott, péksütemények, édes sütemények, gyümölcsök mellé, a pincér, minden erejét bevetve igyekezett rávenni, hogy ne csak hideget, hanem a frissen sütött bundáskenyeret, főtt virslit, vagy tojásrántottát is együnk.
A 4 fogásos, eszméletlenül finom és bőséges vacsorák után pedig nehéz volt még levegőt is venni a tele hassal, még szerencse, hogy a váratlan, tavaszi, enyhe időben lefekvés előtt még sétálhattunk egy nagyot.
A vacsorához kapott süteményecskék (sajnos csak falatkák, de legalább 3 darab!) finomsága már megpecsételte, hogy a hotel cukrászdájában meg kell kóstolni az ottani ínyencségeket, és valóban nem szabad kihagyni!
A wellness rész nagyszerű! Nagyon jól éreztük magunkat. Külön köszönet az ott dolgozóknak a figyelmességükért, kedvességükért. Az utolsó ott töltött délelőttünkön, indulás előtt, gondoltuk fürdünk még egyet, és amikor bementünk a vízbe, az ott dolgozó elindította nekünk a buzgárokat kérés nélkül.
És használtuk a számítógépet a bár egyik sarkában, örültünk, hogy van ilyen lehetőség is.

Csak ajánlani tudom ezt a szállodát mindenkinek!

könyv A medál titka - könyvajánló
Korábban már találkozhattatok az blog hasábjain könyvajánlókkal, most ezt a listát szeretném...
látnivaló A Balaton északi kapuja
Felsőörs, Veszprém felől érkezve a Balaton északi partjának egyik kapuja. A völgyekkel szabdalt...