Ausztria, Mureck, SzG3

Ausztria Mureck

Ott-tartózkodás ideje: 2013. márc. 16.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 434 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. márc. 20. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria mureck mura vízimalom

Ide a Mura miatt jöttem. Maga a városka pontosan olyan (szép), mint a többi osztrák kisváros, amelyeket mostanában meglátogattam, ezért igazából ezért nem foglalkozom vele. Itt viszont le lehet sétálni a Murához, ami igen érdekes folyó több szempontból is. Ezen a környéken magas dombok között fut, ami nagyon látványos, maga a folyó pedig szerintem igen nagy, gyors és bővizű, de ez azért nincs a köztudatban,mert hazánk egyik határfolyója és nincs nagyon szem előtt (itt is határfolyó: Ausztria és Szlovénia között. A folyón hídon lehet átkelni a szlovén oldalra). Itt azért érdemes kijönni a Mura partjára, mert igen kellemesen lehet sétálni, a látvány nagyon szép, és itt található egy vízi malom is. A malommal szemben a parton egy kellemes kávézó található, szabadtéri asztalokkal, ahol igen jól lehet ejtőzni egy kávé mellett.