Ausztria, Ehrenhausen, SzG3

Ausztria Ehrenhausen

Ott-tartózkodás ideje: 2013. márc. 13.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 350 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. márc. 22. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria ehrenhausen

Teljesen véletlenül bukkantam erre a helyre. Az autós térképen egy Mauzóleumot jeleztek, igaz lila jellel, ami ebben az esetben egy rendkívül jó látványosságot jelent. Miután a Seggau kastély felé menet nem volt nagy kitérő ez, gondoltam megnézem ezt a Mauzóleumot is. Azután kiderült, hogy ezen kívül van itt még két vár (kastély) is. Ezek miatt kénytelen vagyok kissé szétdarabolni ezt a helyet, mivel a rengeteg kép miatt kezelhetetlen lenne az oldal. Most vissza a városhoz!
Maga a városka kicsi, de szép. Itt a Főteret Piactérnek hívják. Itt található a Városháza és a Plébánia templom is.
A városka történelmében is felbukkan a magyar "veszedelem". A várat elsősorban e miatt építették, másodsorban a Mura völgy védelmére. Alapvetően ennyit lehet írni a városkáról, az egyéb látványosságokat pedig meg kell nézni (és elolvasni).