Ausztria, Ehrenhausen, Georgi Schlössl, SzG3

Ausztria Ehrenhausen

Ott-tartózkodás ideje: 2013. márc. 16.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 600 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. márc. 26. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria ehrenhausen georgi schlössl kastély

Ahogy a Mauzóleum felől lepillantottam a város felé, feltűnt a túloldalon egy kikerics sárga kastély. Szerencsére könnyű volt oda találni, mivel ha lejöttünk a Mauzóleumtól, akkor végig kell menni a rövid főutcán, majd a Mura felé menő utat keresztezve azonnal jobbra kell fordulni. Még gyalog sem egy nagy út. Ami az egészben a legmegdöbbentőbb, hogy a kastély úgy néz ki, mind ha tegnap adták volna. Én is először arra gondoltam, hogy valami újgazdag építtette ezt. Itthon utána nézve kiderült, hogy bár nem olyan régi, mint a környék kastélyai vagy várai, de ez is meg van vagy 160 éves! A már több helyen feltűnt Attemsek építtették Tudor stílusban, de viszonylag hamar megváltak tőle (hogy miért?). A II. VH-ban sebesült kórház volt itt. A terület angol megszállás alá került, de úgy látszik Ők sem viselkedtek túl kulturáltan, mert a kastély áldozatul esett a megszálló erőknek. Rövid ideig kocsma volt itt, majd végleg bezártak. 2004-ben teljesen felújították a kastélyt, étterem, konferenciaterem található itt. A kastély felől szép kilátás van a Mauzóleum és a Ehrenhausen kastély felé. A neve egyébként magyarul: Örmény kastély, erre nem találtam semmi magyarázatot.