Magyarország, Martonvásár, az Arborétum, SzG3

Magyarország Martonvásár

Ott-tartózkodás ideje: 2012. márc. 13.  (1 nap)

0 hozzászólás I 4 826 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. márc. 26. küldd el ismerősödnek

Cimkék: magyarország martonvásár arborétum beethoven

Ez a természetvédelmi terület az MTA kezelésében van. Sajnos az arborétum részről nem sok leírást találtam, az Egyetem honlapján is csak a kutató intézettel foglalkoztak. Annyit ki lehetett deríteni, hogy ez Brunszvik bírtok volt eredetileg, majd a Dreherekhez került. Maga a terület egy mocsár volt, ebből alakítottak ki egy szó szerinti mintagazdaságot és ekkor már elkezdődtek a növénynemesítési munkák is. Valószínűleg ezért is került ide a kutató intézet is. Ez egyrészt valószínűleg jó lehet, másrészről viszont nem biztos, mivel maga a kastély nagyon szép, de nem arra használják, amire szerintem kellene (vagy a csehek), hanem iroda az egész. Csak az egyik szárnyában van egy Beethoven múzeum. A Mester gyakori vendég volt itt, e miatt is tartanak a szigeten a nyári időszakokban hangversenyeket (maga a Beethoven szobor és a szabadtéri színpad területe nagyon el van hanyagolva, ezért is nem fényképeztem le). A terület inkább fagyűjtemény mint botanikus kert, de szerencsére a tavat két csatornán keresztül is meg lehet táplálni, az legalább nem mocsarasodott el, mint több arborétumban ez tapasztalható. Egyszer meg lehet nézni, ha valaki erre jár, de szerintem nem ez a legszebb magyar arborétum. Sokat rontanak még a beleépített kutató és ellátó épületek is (lásd.: a Fitotron)