Szlovénia, Muraszombat (Murska Sobota), Szapáry kastély, SzG3

Szlovénia Murska Sobota

Ott-tartózkodás ideje: 2013. márc. 15.  (1 nap)

0 hozzászólás I 5 699 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. márc. 30. küldd el ismerősödnek

Cimkék: szlovénia muraszombat szapáry kastély

Ha megnézitek az összesített térképet, hogy hol "Itt voltam", látható: Szlovénia ezen területe meglehetősen üres. Ennek oka van, alig található itt valami megnézni való. Amikor a határon átértem, az a benyomásom támadt, hogy az egész tájra a "szedett-vedett" kifejezés a legtalálóbb. Nyoma sincs az osztrák (közeli!) tájakra jellemző összhatásnak, valahogy nem látszik az állítólagos szlovén jólét. Még az utak minősége sem az a valami nagyszerű. Tudtam, hogy Muraszombat sem egy nagy szám, de mivel volt egy kis időm, meg az időjárás is szép volt, gondoltam készítek néhány képet a kastélyról. A Szapáry kastély egy szép park közepén áll, kívülről nagyon látványos, de nagyjából ez az összes jó, amit el lehet mondani róla. Jelenleg valami helytörténeti kiállítás található benne, valamint részt vesz a város kulturális életében, mint rendezvényközpont. Ha közelebbről megnézzük a falakat, látszik, hogy vizesednek, mállik a vakolat, lassan fel kellene újítani (a színe sem tetszik, ez a fakó fehér olyan halott színű). Ennyi.