Ausztria, Weinburg am Saßbach, SzG3

Ausztria Weinburg am Sassbach

Ott-tartózkodás ideje: 2013. márc. 17.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 386 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. ápr. 09. küldd el ismerősödnek

Cimkék: ausztria weinburg sassbach vár kastély

Ahogy ezt egyik kedves látogatónk megjegyezte, valóban Brunnsee-től nem messze ÉNY-ra található ez a kastély. Szokás szerint ez is magántulajdonban van. Neve arra utal, hogy egy "Szőlővár"-ról van szó, ami olyan szempontból igaz, hogy a vár körül tényleg nagy szőlő ültetvények találhatóak. A vár nagyon szépen helyre lett hozva (kivéve az erdő felé eső oldal, ami nem nagyon látszik). A faluból egy kis aszfaltos, erősen emelkedő úton lehet feljutni a vár melletti gazdasági épületig. Itt le kell tenni az autót. Igen érdekes a várba való bejutás (már akinek sikerül), mivel nem a földszinten van a kapu, hanem az első emeleten (kívülről nézve). Ide egy meredek, ívelt rámpán lehet feljutni. Belülről persze már ez a földszint. Az ajtó nyílásán bekukucskálva azért sajnálható, hogy nem tudtam megnézni, mivel egy nagyon szépen felújított, reneszánsz udvart lehetett látni. Sajnos senkivel nem találkoztam, akit meg lehetett volna kérni arra, hogy nyissa ki a kastélyt, pedig több autót is láttam a vár alatti garázsban (lehet, hogy a szőlőföldeken dolgozó munkásoké volt).
Az interneten hozzáférhető adatok alapján ez a vár is a Lucchesi Palli család érdekkörébe tartozik (mint Brunnsee)