Magyarország, Tapolca, a Malom tó, SzG3

Magyarország Tapolca

Ott-tartózkodás ideje: 2013. ápr. 22.  (1 nap)

0 hozzászólás I 4 163 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. ápr. 26. küldd el ismerősödnek

Cimkék: magyarország tapolca malom tó

Most Tapolca másik nevezetességét, a Malom tavat látogatjuk meg. Bármilyen kicsi is ez a hely, valóságos ékkőnek számít szerintem Magyarországon. A már említett Tavas barlang karsztvizével tápálkozik, mégpedig úgy láttam, bőven. Ha megnézitek a színeket, akár egy mediterrán városkában is lehetnénk. A tóhoz sok helyről le lehet jutni és majdnem teljesen körbe sétálható (na jó, kb 60 %-ban). A tóban hatalmas halak találhatóak, sajnos nem tudtam lefényképezni őket, valami miatt a gépem csak homályos képeket csinált a halakról. Pedig némelyik alúlról verte az egy métert! A tó végében egy szép malomépület található, jelenleg szálloda. A tóból kifolyó víz egy szélesebb patak részbe jut, e mellett is elsétálhatunk. A tó körül szépen gondozott park, szobrok találhatóak. Talán nem túlzás nélkül állítom, hazánk egyik legszebb helye! Nosza, mindenki látogassa meg!!!!