Szlovénia, grad Negova (a negovai vár), SzG3

Szlovénia Negova

Ott-tartózkodás ideje: 2013. ápr. 28.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 104 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. máj. 11. küldd el ismerősödnek

Cimkék: szlovénia negova vár

A szlovén vártúráim közben botlottam bele ebbe a nem túl könnyen megtalálható várba. Sajnos a tájékoztatás eléggé gyenge, pedig úgy látom, ide azért érdemes ellátogatni.
A Maribor felé menő útról kell balra lekanyarodni, ráadásul nem egy lakott helyen, könnyű elvéteni. Viszont cserébe egy igen szépen helyrehozott várhoz juthatunk (legalább is részben).
A vár három részből áll. Az Öregvár jelenleg is felújításra vár. Igen sok megpróbáltatás érte, még Mátyás király is ostromolta.
az Újvár 1615-ben épült meg (jelenleg ez látogatható). A harmadik rész a várhoz csatlakozó gazdasági épületek, kapuk, kapuvédő bástyák.
1543-tól egészen a II. VH végéig a Trautmannsdorfok birtokában volt. Ekkor államosították. A Trauttmannsdorfok nem sokat tartózkodtak itt (talán mert szinte minden fontos útvonaltól távol van ez a vár), mivel főleg csak nyári rezidenciának használták, csak néhány családtag meg tisztviselők maradtak itt.
A vár területe nyilvános, nem kell belépti díjat fizetni. A mostani állapot szerint kétszer van vezetés az Újvárban, 12:00-kor és 15:00-kor. sajnos én túl korán érkeztem ide, nem volt kedvem több órát várakozni, így nem tudom, hogy milyen jellegű a megtekinthető kiállítás. Viszont alaposan körbe tudtam nézni. Az Újvár szépen fel lett újítva, ill. az Öregvár körüli védrendszer egy része is felújításra került. Az Öregvárba (már ha egyszer majd elkészül) egy hídon lehet átjutni, a kapuja jelenleg le van zárva. Nagyon szép az árkádos lépcsősor, amely felvisz oda, valamint az Újvárban lévő kiállításhoz.