Szlovénia, a Negovai tó, SzG3

Szlovénia Negova

Ott-tartózkodás ideje: 2013. ápr. 28.  (1 nap)

0 hozzászólás I 2 669 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. máj. 11. küldd el ismerősödnek

Cimkék: szlovénia negova tó

Itt megint rosszul működött a szlovén tájékoztatási rendszer, alig találtam meg a tavat. A negovai Várnál jelezték, hogy van itt egy tó, az irányt meg is mutatták (szokás szerint km jelzés nélkül), de ezzel be is fejeződött a tájékoztatás. Mint utóbb kiderült, pont odáig mentem el, ahol be kellett volna fordulnom a tóhoz, de valami jelentéktelen tábla volt csak kitéve semmi utalással a tóra. Mint utóbb kiderült jó helyen jártam. Amikor ezzel a nappal végeztem pont az átkötő út másik végén mentem hazafelé és izgatott a kérdés, hol is lehet ez a tó. Amikor ismételten eljutottam ugyanaddig a pontig, ameddig a másik irányból, elhatároztam, hogy megnézem ezt az utat közelebbről. Kiderült a leágazástól 20-25 m-re, hogy jó helyen járok, de ebből vajmi kevés látszott az út felől. A következő buktató a tónál van. Ha megtettük a pár száz méteres utat befelé, jobbra kellene lennie a tónak, ami ott is van, csak nem nagyon látszik, ugyanis a duzzasztó gát egy vastag fasor mögött van és az útról nézve egy domboldalnak tűnik az egész. Mivel több kisebb út is ment szanaszét, végigjártam majdnem mindet, mire az utolsónál rábukkantam a tóra. Ez egy nagyon szép fekvésű tó az erdő közepén, úgy láttam hogy kizárólag horgászati célra. Van itt egy bódé, ahol horgászjegyet lehet kapni, most zárva volt. Szép a környék, láthatóan sok turista út megy mindenfelé, de jelzést egy darabot sem láttam. Pedig nem túl nehéz a terep, csak olyan dimbes-dombos. Az is zavaró, hogy Negovai tónak hívják, bár lehet hogy közigazgatásilag hozzá tartozik, de a vártól legalább 4-5 km-re található. Meg igazán településekről sem tudunk beszélni, mert teljesen az Őrségre hasonlítva teljesen szeres jellegű az egész táj: mindenhol van valami, de szerkezetileg alig áll össze. E miatt rengeteg út fut össze-vissza, igazodjon el az ember ha tud.