tadzsikisztan

Tadzsikisztán

Ott-tartózkodás ideje: 2012. aug. 10.  - 2012. aug. 20. (10 nap)

0 hozzászólás I 989 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. máj. 23. küldd el ismerősödnek
avatar kotvacsi Beszámolója

Cimkék: tadzsikisztan

Nagyon keves magyar utazo jut el ide es nem kimondottan a turistacelpontok koze tartozik ez a kis kozep azsiai orszag, de aki szereti a hegyeket, az erintetlen turizmustol mentes helyeket es a hihetetlen kedves embereket, annak csak ajanlani tudom! Kirgizisztanbol erkezem a tadzsik hatarra, Bishkekben felvett vizummal, ( a vizum elkeszites 1 orat es 80 eurot vett igenybe), ahol egy baratsagos hataror, es ket nyugati turista fogadott a kontenerbol keszult hatarallomason. orult nekem a hataror , hiszen nem tudott szot erteni az angol turistakkal, en pedig oroszul es angolul is beszeltem. Nem volt lehetoseg tovabbutazni a vaksotetben, hiszen buszjarat errefele nincs, a kamionok, pedig ejjszaka szinten pihennek, igy en es a ket angol turista a hatarallomason toltottuk az ejszakat, a ket angol elaludt, en meg berugtam a hatarorokkel, egy lada sorbol. Reggel, " masnaposan" kamionstoppal indultam neki Dushanbeba, a hegyek kozott. Kirgiz hatar- Dushanbe= 600 km hegyek kozott... A latvany lenyugozo, 3500-4000 meteres hegyek es erintetlen ember nem jarta tajak, a levegot pedig harapni lehet, itt meg nem volt erezheto az oxigenhiany, de a homerseklet kellemes 18-20 fokos. A kamionnal haladva, orankent lehet talalkozni egy-egy europai kerekparos turistaval, vagy gyalogossal, de szerencsere meg nem leptek el az orszagot. A celom a pamir hegyseg, es annak fovarosa Horog lett volna, de sajnos nem jutottam el mert kitort a harc a felkelok es a tadzsik katonak kozott, folytattam utam dushanbeba. keso este erkeztem meg a fovarosba, s szallast kerestem. 5 napot toltottem a fovarosba, ahol foleg orosz turistakkal talalkoztam, ( engem is annak neztek), sajnos nem kaptam meg az engedelyt a pamiri belepesre, igy kenytelen voltam a kozeli varosokat megnezni. A tadzsikokrol annyit kell tudni, hogy ugyanazt a nyelvet beszelik mint az afganok es a perzsak, tehat a FARSZI nyelvet, s kulturajuk sokban megegyezik az Iranival, nagyon kedves vendegszereto emberek, nem neznek penzeszsaknak, mint sok orszagban! Sikeresen megismerkedtem, pamiri emberekkel, akik gyulolik a tadzsikokat, mert elnyomonak tekintik oket es autonom teruletet akarnak, de a haboru alatt, sem itt sem kirgiz felkeles alatt egyetlen turistanak, meg a haja szala sem gorbult meg ( egy massal harcolnak)! Foleg nyaron erdemes idelatogatni, akkor a homerseklet eleri a 30-35 fokot, telen viszont, -10 ig is lesullyed! A hegyek kozott gyonyoru furdesre is alkalmas tavak rejtoznek gyogyhatasu termalvizzel, s paratlan szepsegu viragokkal!A repulojegyet foleg istanbuli atszallassal erdemes megvenni, oda vissza 300 eurobol megveheto! En pl. a Pegazus nevu torok legitarsasaggal utaztam vadiuj Boinggal. Ha valakinek kerdese van irjon bizalommal, segitek!