Svájc, Grindelwald, Oberer Gletscher Treppenaufsteig, SzG3

Svájc Grindelwald

Ott-tartózkodás ideje: 2010. júl. 29.  (1 nap)

0 hozzászólás I 1 171 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. máj. 31. küldd el ismerősödnek

Cimkék: svájc grindelwald jungfrau gleccser

Ez a hely eddig nem véletlenül maradt ki, mivel valójában nem nagyon láttam (pedig meg akartam nézni). Ez úgy történt, hogy beterveztük a gleccser megnézést ésa Grosse Scheideggről lefelé jövet meg is álltunk itt. A buszról leszállva kb 1 km-t kell sétálni egy nagyon szép fenyvesben, amikor odaérünk a bejárathoz. Már a buszmegállóban szemerkélt az eső, így erősen tanakodni kezdtünk, hogy belevágjunk-e a dologba. Ezt egy heves zápor el is döntötte, nem mentünk fel (lehet, hogy örökké bánni fogom, de néha tudni kell lemondani is, különben is egy ilyen túra a Jungfrau Régióban egyébként is egy nagyon tömény élménytömeg). Még a zápor előtt elég sokan indultak el felfelé, nem tudom, hogy ott a lépcsőn mit tudtak csinálni. Pedig már a fölmenetel is egy jó kaland, ahogy a sziklára rögzített lépcsősoron a hatalmas kőtömbre fel kell menni. Ott egy függőhídon átjutva lehet a gleccserhez jutni. Ez állítólag nem túl hosszú, viszont igen mély szakadék húzódik alatta, Na ez igen érdekelt volna. Gleccsernél már voltam, de ez az egyveleg nagyon jó összeállításnak tünk.
Amikor a First-Grosse Scheidegg útvonalon túráztunk, nagyon szép rálátást kaptunk erre a helyre.
Ha valaki erre jár és jó az idő, szerintem meg kell nézni.